DZIECI I MŁODZIEŻ

GRUPY

ORATORIUM DZIECIĘCE

ORATORIUM DZIECIĘCE

Spotkania - poniedziałkiśrodypiątki1430 – 1700

Zaproszenia

Historia

Św. Jan Bosko rozpoczął swoje wielkie dzieło wychowawcze 8 grudnia 1841 r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Początki były bardzo trudne i skromne, ale z pomocą Opatrzności Bożej i Najświętszej Maryi Panny udało mu się stworzyć dzieło swoje życia, które dziś jest fundamentem całej działalności salezjańskiej na całym świecie.

Również w naszej salezjańskiej parafii od lat funkcjonuje oratorium, gdzie panuje radość, wzajemny szacunek, uprzedzanie dobrem zła i wzajemne wspieranie się w byciu dobrym katolikiem i uczciwym obywatelem.

Cele

Oratorium obejmuje cztery istotne obszary wychowawcze:

  • przytulny dom, który daje poczucie bliskości i miłości;
  • szkołę, która rozwija myślenie i uczy mądrości;
  • parafię, które rozwija wiarę i uczy modlitwy;
  • boisko, miejsce przyjacielskich spotkań i radości;

Dosłownie „oratorium” oznacza miejsce modlitwy. Ks. Bosko był człowiekiem modlitwy, choć zarzucano mu, że mało się modlił. On tymczasem modlił się cały czas. Modlił się zarówno wtedy, gdy był obecny w kościele, ale także gdy był wśród młodzieży. To doświadczenie bycia stale z Bogiem i pod Jego opieką, zarówno wychowawcy (duszpasterza, rodzica, pedagoga, animatora), jak i młodzieży i dzieci, jest zasadniczą sprawą w oratorium. Z tego względu, aby oratorium mogło zaistnieć i funkcjonować, potrzebna jest taka pogłębiona obecność, zarówno wychowawców, jak i dzieci i młodzieży.

Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w to nasze wspólne dzieło – dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli, do wspólnego przebywania oraz do włączenia się w prowadzenie zajęć wychowawczych i edukacyjnych.


Zajęcia w Oratorium:
poniedziałki i piątki

1515 – rozpoczęcie zajęć z Jezusem -  modlitewna na początek i ustalenie dzisiejszych zajęć

1530 – 1730 zabawy /warsztaty /nauka:

+ zajęcia w formie Oratorium wędrownego, czyli sobotnie wyjazdy


Oratorium dziecięce przybiera też formę tzw. Oratorium wędrownego - czyli organizuje wyjazdy i wycieczki oraz spotkania okazjonalne (np. Wieczór Wszystkich Świętych czy Andrzejki)
Szczegółowe informacje można uzyskać u kierownika oratorium dziecięcego ks. Jana.

Karta zapisu dziecka do Oratorium