SCHOLKA DZIECIĘCA „BOŻE KWIATKI”

SCHOLKA DZIECIĘCA „BOŻE KWIATKI”

Spotkania

Próby przed mszą św.: niedziele, godz. 1100, salki oratorium w Pychowicach (na lewo od wejścia do kościoła)

Spotkania w czasie pandemii

Od września 2021 r., o ile sytuacja pozwoli, chcemy wznowić scholę i jej wspólny śpiew.
W tym również reaktywować scholkę przy kaplicy w Kostrzu!!
Czekamy na wyjaśnienie sytuacji, o czym będziemy informować.

O nas

Nasza Parafia jest parafią salezjańską, w której śpiew, muzyka, teatr i sport odgrywają ważną rolę wychowawczą. Założyciel salezjanów św. Jan Bosko wiedział, co dzieciom i młodzieży daje dużo radości i satysfakcji wpływając pozytywnie na ich zachowanie i zaangażowanie. Dlatego chciał, aby w każdym oratorium była orkiestra i chór złożony z wychowanków. Tę tradycję kultywuje zgromadzenie salezjańskie. Ważnym wkładem w jej rozwój był Sacrosong – festiwal piosenki religijnej stworzony przez salezjanina śp. ks. Jana Palusińskiego.

Scholka dziecięca „Boże Kwiatki” powstała w naszej parafii w 2010 r. z inicjatywy s. Amancji (sefafitka), która była jej opiekunką. Jest następczynią jest s. Agnieszka Tokoń (jadwiżanka).

Scholce towarzyszą muzycznnie gitarzyści, którzy grają pod kierownictwem ks. Pawła.

Schola gra i śpiewa prawie w każdą niedzielę w kościele parafialnym w Pychowicach na Mszy św. rodzinnej o godz. 1200. Co roku organizuje koncert ku czci św. Cecylii.

W 2012 r., wraz z innymi scholami i muzykami, nagrała płytę z kolędami i pastorałkami. W 2013 r. zdobyła pierwsze miejsce na Międzyparafialnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Krakowie. W 2014 r. wzięła udział w Festiwalu Piosenki Religijnej w Wadowicach, a w 2015 w Festiwalu Sacrosong w Nowym Targu.