RANDKI MAŁŻEŃSKIE Z TAŃCEM I RÓŻAŃCEM

GRUPY

Image

Najbliższa RANDKA:
10 maja (piątek), o 18.00
 

RANDKI MAŁŻEŃSKIE z tańcem i różańcem: 
 2-e piątki miesiąca


 

PROGRAM typowego, comiesięcznego SPOTKANIA (w drugie piątki miesiąca):
18:00 - Msza św. w kościele w Pychowicach
19:00 - rozmowy o małżeństwie i rodzinie (przy małym "co nie co")
19:45 - godzina tańca (Wielki Post - godzina ćwiczeń)
20:45 - 10-tek różańca

Kontakt:
- Katarzyna i Jacek Dusik - 606-294-460
- parafia (ks. Robert): pychowice@salezjanie.pl

Spotkania planowane są raz w miesiącu, w 2-e piątki miesiąca.
Dodatkowo mają być inne spotkania: Sylwester par; Wyjazd rodzinny.
 
X Światowe Spotkanie Rodzin (22-26.06.2022):
Wzrastać w miłości małżeńskiej i rodzinnej czyli PÓJDŹMY RAZEM - zapraszamy na filmiki i materiały do nich (10x) poświęcone małżeństwu i rodzinie:  tutaj

„Rodziny, podążajmy naprzód i nie ustawajmy! Mamy obietnicę, że więcej jeszcze zawsze przed nami. Nie traćmy nadziei z powodu naszych ograniczeń, ale nie rezygnujmy też z dążenia do pełni miłości i jedności, które zostały nam obiecane.” AL 325

„Idąc razem”
Poprzez serię 10 filmów, rozpoczynających się rozdziałami adhortacji apostolskiej "Amoris Laetitia", Ojciec Święty, wsparty pomocą rodzin, zaprasza nas do wspólnej podróży, aby ponownie odkryć rodzinę jako dar, pomimo trudności, przeszkód oraz wyzwań, jakie obecnie dotykają rodziny.

Materiał filmowy uzupełniają teksty, które z powodzeniem mogą służyć zarówno rodzinom, jak i rozmaitym wspólnotom kościelnym (parafialnym, diecezjalnym lub innym). Każdy tekst podzielony jest na cztery części i każda z nich może służyć dalszej refleksji podjętej w rodzinie czy we wspólnocie. Materiały te, będące pomocą w duszpasterskiej służbie rodzinom, zawierają sugestie i propozycje, które można dostosować do potrzeb danej wspólnoty.

Przygotowane teksty mają na celu ożywienie refleksji, dialogu i praktyk duszpasterskich. Oprócz tego stanowią zachętę, motywację i pomoc dla rodzin w ich duchowej i jednocześnie bardzo konkretnej codzienności (AL 4).

Adhortacja apostolska Amoris Laetitia, napisana językiem prostym i praktycznym, pragnie dotrzeć do całego Kościoła, w szczególności do rodzin chrześcijańskich. Nie czytajmy jej, jak radzi papież Franciszek, w pośpiechu, ale cierpliwie zgłębiajmy jej treść, dodatkowo poszukując informacji na tematy szczególnie nas interesujące.

„Mam nadzieję, że każdy, poprzez lekturę, poczuje się wezwany do troszczenia się z miłością o życie rodzin, ponieważ one „nie są problemem, są przede wszystkim szansą” .” (AL 7)

 *  *  *  *  *  *

„Taneczna majówka” z grupą Rodzina Boga


W sobotę (14 V 2022), o 15:00, przy seminarium salezjańskim na Łosiówce (ul. Tyniecka 39) odbyło się spotkanie dla par parafialnej grupy „RANDKI MAŁŻEŃSKIE” w formie pikniku pt. „Taneczna majówka z grupą Rodzina Boga”.

PROGRAM:
15:00 - nabożeństwo majowe pod figurą Matki Bożej przed seminarium
15:15 - warsztaty taneczne dla par i rodzin z p. Katarzyną Dusik
16:50 - przejście na Mszę św. (do Kaplicy Filozoficznej)
17:00 - Msza św.
17:50 - grill w ogrodzie :-)