Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W Środę popielcową rozpoczął się Wielki Post. Słuchamy listu naszego arcybiskupa Marka. Zakrystianka s. Iwona przygotowała przy wejściu do kościoła wielkopostny krzyż adoracyjny. Dziś rozpoczynają się niedzielne Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi dk Mateusza - w Kostrzu o 1515, a w Pychowicach o 1715. Skuteczną pomocą modlitewną do przemiany serc są także piątkowe Drogi Krzyżowe: w Kostrzu o 1630, a w Pychowicach o 1630 zwłaszcza dla dzieci, o 1730 dla starszych i o 1900 dla młodzieży. Zachęcamy rodziców, aby zadbali o wprowadzenie dzieci w uczestnictwo w tych pięknych i rozwijających duchowość nabożeństwach wielkopostnych.
 2. Taca ze Środy Popielcowej na potrzebujących wyniosła 3.103 zł. Pamiętając słowa Biblii, że jałmużna gładzi wiele grzechów, nie zapominajmy o spowiedzi, w której Jezus odpuszcza nam grzechy i nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę. Spowiadamy w czasie nabożeństw (wtedy jest najlepszy czas spowiedzi) i na początku Mszy św.
 3. Koordynacją pomocy materialnej dla potrzebujących zajmuje się nasz Parafialny Zespół Caritas. Podobnie jak w poprzednim roku, Caritas prowadzi zbiórkę na ten cel po każdej Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Ponadto przez cały Wielki Post można składać jałmużnę do skarbonki dla ubogich, za którą Grupa charytatywna Caritasu zakupi produkty dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.
 4. Zarezerwujmy czas na tegoroczne Rekolekcje parafialne: 26-29 marca. Rekolekcje szkolne będą 3-5 kwietnia. Zapraszamy też na rekolekcje dla niesakramentalnych związków małżeńskich (6-8 marca, na Wzgórzach Krzesławickich) oraz na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Niepłodnych Małżeństw (11 marca, w klasztorze nazaretanek).
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek  (ostatni dzień miesiąca) – przez wstawiennictwo św. Jana Bosko modlimy się w int. dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Pychowicach, za Rodzinę salezjańską, o pokój.
  • w I. środę – modlimy się w sposób szczególny przez wstawiennictwo św. Józefa.
  • w I. czwartek – „Godzina święta” w Pychowicach od 1700 do 1800, a w Kostrzu po Mszy św.
  • w I piątek –  Spowiedź i Adoracja od 645 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600  w kaplicy w Kostrzu. Przed południem z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych.
  • w I sobotę – na Mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci.
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym ks. Kazimierzowi z okazji imienin (4 marca) oraz 75. rocznicy urodzin, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 7. W przyszłą niedzielę będzie adoracja w miejsce homilii, a taca inwestycyjna przeznaczona jest na schody wejściowe do zakrystii nowego kościoła. Obchodzimy też niedzielę „Ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Taca przeznaczona na misje salezjańskie będzie zbierana za dwa tygodnie.
 8. W sobotę o 1700, w remizie, Walne Zebranie naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzu.
 9. Zapraszamy do korzystania z mediów katolickich, aby owocniej przeżyć Wielki Post. Nasza parafialna TV Od Serca kolejny raz zaprasza do korzystania z wielkopostnego „Stołu Słowa Bożego” dla zapracowanych, publikując codziennie Ewangelię Dnia wraz z komentarzem, czyli homilią.