Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś, w niedzielę adoracyjną, przeżywamy niedzielę „Ad Gentes” - Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Taca przeznaczona na misje będzie zbierana w przyszłym tygodniu, albowiem dzisiaj jest taca inwestycyjna przeznaczona na schody wejściowe do zakrystii nowego kościoła.
 2. Trwa Wielki Post. Przy wejściu do kościoła jest wielkopostny krzyż adoracyjny, aby przy nim na chwilę przyklęknąć. Zapraszamy na niedzielne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dk. Mateusza - w kaplicy w Kostrzu o 1515, a w kościele parafialnym o 1715. Piątkowe Drogi Krzyżowej są w Kostrzu o 1630, a w Pychowicach o 1630 zwłaszcza dla dzieci, o 1730 dla starszych i o 1900 dla młodzieży. Nasza TV Od Serca transmituje dla chorych nabożeństwa z Pychowic, a dla zabieganych publikuje codziennie Ewangelię Dnia wraz z komentarzem w ramach wielkopostnego minimum „Stołu Słowa Bożego”.
 3. Obok modlitwy Wielki Post powinien być wypełniony postem i jałmużną. Spowiadamy w czasie nabożeństw i 15 min. przed Mszą św. Jałmużnę można składać do skarbonki dla ubogich pod św. Antonim oraz w każdy piątek po Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Chcących efektywniej wspomóc potrzebujących zapraszamy do Parafialnego Zespół Caritas.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  1. w czwartek – adoracja wynagradzająca w Pychowicach od 1700 do 1800.
  2. w piątek – w Pychowicach pomiędzy Drogami krzyżowymi, od 1700 do 1725, adoracja.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym Paniom z okazji ich Święta (8 marca), życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Zapraszamy na Rekolekcje dla niesakramentalnych związków małżeńskich (6-8 marca) oraz na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Niepłodnych Małżeństw (11 marca).
 7. Za tydzień przygotowanie do I Komunii św. w Pychowicach o 1200, w Kostrzu o 1600.
 8. W piątek zapraszamy pary na spotkania grupy Randki małżeńskie „Do tańca i różańca”. Rozpoczęcie Mszą św. o 1800, a po niej ponad godzina tańca i dziesiątka różańca.
 9. Bractwo Jana Tyranowskiego zaprasza mężczyzn na weekendowy wyjazd rekolekcyjny w dniach 11-12.03, do salezjańskiego ośrodka w Szczyrku. Informacje w mediach parafii dębnickiej.
 10. Zapraszamy też do korzystania z mediów katolickich, aby owocniej przeżyć Wielki Post. Ukazał się nowy numer parafialnego dwumiesięcznika „U Bożego Serca”, a w nim m.in. krótkie informacje o wszystkich 32. kandydatach do nowej Rady Duszpasterskiej i o bezpośrednich przygotowaniach do wyborów, które odbędą się 19 marca oraz omówienie Roku Wspólnoty Kościoła i Roku Modlitwy za Ojczyznę, Jubileuszu ks. Kazimierza, najważniejszych wydarzeń, aktualności i planów parafialnych; znajdziemy również kolejne, tym razem „kościelne” przygody PyBoKowskich.
 11. Odszedł z naszej Wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Fryderyk Świątek. ..