Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś rozpoczynamy nowennę do MB Wspomożenia Wiernych. Po Mszy św. o 1200 w Pychowicach Koncert kolęd schloki „Boże kwiatki”. Po Mszy św. o 1800 comiesięczne spotkanie dla rodziców klas ósmych przygotowujących się do bierzmowania. Oratoryjna Grupa Teatralna o 1800 w parafii Biały Kościół przedstawi „Jasełka dworcowe”.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata.
  • w czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Od 1700 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową.
  • w piątek – ze względu na kolędę Msze św. za cierpiących w czyśćcu (wypominkowe) o 700. W Pychowicach o 1700 nabożeństwo za zmarłych cierpiących w czyśćcu z salezjańskimi modlitwami „Ćwiczenia dobrej śmierci” animowane przez Apostolat Dusz Czyśćcowych.
  • w sobotę –– wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Przypada Dzień Babci. W Kostrzu, o 900, Dzień skupienia Matek w Modlitwie. Zapraszamy rodziców.
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym babciom i dziadkom w Dniu ich święta, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 4. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego oraz rozpoczyna się Tydzień Jedności Chrześcijan (szczegółowy rozkład znajdziemy we „Wzgórzu Serc” oraz na naszej stronie). Wspominamy bł. Laurę Vicuna, wychowankę salezjańską, współpatronkę naszego oratorium. Z tej okazji na Mszy św. o 1200 będzie przyjęcie do służby ministranta i scholanek. Z kolei Mszę św. o 1800 animować będzie Wspólnota „Ku niebu” wraz z ks. Pawłem Centnarem, która po Mszy św. poprowadzi kolędowy wieczór uwielbienia. Przypada Dzień Dziadka.
 5. W piątek zakończyły się Msze św. kolędowe. Kontynuujemy kolędę, czyli spotkanie duszpasterskie w domu. Rodziny mogą przyjąć kapłana według zaproponowanego grafiku zgłaszając to do parafii. Prosimy, aby te osoby potwierdziły spotkanie pisząc sms-a lub dzwoniąc do wyznaczonego na ich ulicę księdza. Rozkład kolędy oraz praktyczne wskazania, w tym dla osób chcących spotkań się w dodatkowym terminie, są na naszej stronie internetowej oraz na kartce z tyłu kościoła. Przypominamy, że w czasie kolędy Msze św. cykliczne są w Pychowicach i w Kostrzu o 700 Po nich otwarta jest kancelaria.
 6. Do 5 lutego trwa zgłaszanie do parafii kandydatów do nowej Rady Parafialnej. Można to uczynić w czasie kolędy, jak również w czasie spotkań przy kościele czy też przez telefon.
 7. W odpowiedzi na wojnę na Ukrainie Caritas Polska kontynuuje dostarczanie pomocy potrzebującym. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Paczka dla Ukrainy”, czyli zrobienia ok. 15 kg paczki żywnościowej i przyniesienia jej do parafii. Zostanie ona dostarczone dalej. Szczegóły w naszych mediach, a naklejki na paczki z tyłu kościoła. Jednocześnie Caritas parafialna poszukuje wolontariuszy-kierowców, chcących przewozić dary oraz innych, mogących przewozić potrzebujących na spotkania przy kościele.
 8. Dziękujemy scholce „Miriam” wraz z dziećmi klas 3-ch SP w Kostrzu na czele z ks. Janem za przeprowadzenie w Kostrzu pięknego Koncertu kolęd wraz z przedstawieniem jasełek.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ze Wspólnoty parafialnej śp. Elżbieta Duda, Helena Klimowicz i Adam Dudek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…