Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę kościoła. Taca wraz z kopertami i przelewami wyniosła 13.790 zł. Dzięki ofiarności naszych parafian i tych z parafii patronackich, już wkrótce ruszamy z budową dachu.
  2. Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona na cele charytatywne wyniosła 3.080 zł. Ponadto, przez cały Wielki Post można będzie składać jałmużnę do skarbonki dla ubogich, za które grupa charytatywna zakupi różne produkty dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Pamiętajmy, że jałmużna gładzi wiele grzechów, ale też nie zapominajmy o spowiedzi, w której Pan odpuszcza nam grzechy, i nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę.
  3. Dziś rozpoczynają się Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w kaplicy w Kostrzu o 1530, a w kościele parafialnym o 1700. Pamiętajmy też o Drodze Krzyżowej w każde piątki o 1630 w Kostrzu, i o tej samej godzinie w Pychowicach dla dzieci, oraz o 1730 dla starszych. Podtrzymujmy tę piękną tradycję nabożeństw wielkopostnych, w której wzrastaliśmy od dzieciństwa, i przekazujmy je swoim dzieciom.
  4. Zarezerwujmy czas na tegoroczne rekolekcje, które rozpoczną się 7 kwietnia, w 5-tą niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. Roman Chyliński, michalita. Rozkład rekolekcyjny jest już na stronie internetowej i w gazetce parafialnej „U Bożego Serca”, której kolejny numer właśnie się ukazał. Znajdziemy w nim m.in. charakterystykę naszej parafii sporządzoną na podstawie wizyt duszpasterskich i rozmów z parafianami, oraz podsumowanie działalności oratoryjnej i duszpasterskiej.
  5. Korzystajmy również z prasy katolickiej. W Niedzieli podsumowanie 6-cioletniego pontyfikatu papieża Franciszka, który wciąż zaskakuje, i o bezdomności jako wadzie serca. A w Gościu, o sensie umartwienia i pokuty oraz o tym dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci.
  6. Są jeszcze wolne miejsca na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd autokarem do Myślenic w niedzielę 17 marca, o godz. 1330 z ul. Jemiołowej. Koszt 50zł od osoby, dla młodzieży 30 zł.
  7. W naszym tygodniku „Wzgórze serc” znajdziemy m.in. pierwszą część listu abp Marka na Wielki Post oraz drugi odcinek „Asterix i Obelix w Pychowicach”.
  8. Po mszy św. przedstawiciele Fundacji Orla Straż dadzą krótkie świadectwo swojej działalności zajmującej się wspieraniem chrześcijan i innych społeczności będących ofiarami terroryzmu islamskiego, a po mszy św. będą zbierać ofiary do puszki na ten cel.