Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lipca 2019

 1. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych nie ma mszy św. niedzielnych o godz. 1030 w kościele parafialnym, i o 1600 w Kostrzu oraz mszy św. w tygodniu w kaplicy w Kostrzu. Natomiast jest możliwość uczestniczenia w niedzielę we mszy św. o godz. 1015 w zabytkowej kapliczce w Bodzowie.
 2. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na budowę kościoła, które wraz z kopertami i przelewami wyniosły 213 zł. W ubiegły piątek została komisyjnie odebrana konstrukcja dachowa z drewna klejonego, która wygląda niezwykle okazale. W tym tygodniu będą dach będzie pokrywany płytami OSB, a w dalszej kolejności, blachą aluminiową. W budowie kościoła wsparły nas ostatnio dwie parafie: z Mszany Dolnej pw. Miłosierdzia Bożego i z Sieniawy, kwotą 11.540 zł. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 3. Zapraszamy na adoracje Najśw. Sakramentu – w czwartki po mszy wieczornej, w godz. 1830 – 1930, w intencji wynagradzającej za Kościół i kapłanów, prowadzona przez Straż Honorową, oraz w piątki, od godz. 1700 do 1800 animowana przez Róże Różańcowe.
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, w dniach od 15 do 18 sierpnia. Zapisy w zakrystii po mszy św. Informacje na stronie i na plakatach.
 5. Ukazał się nowy, dwutygodniowy numer tygodnika parafialnego „Wzgórze serc”, w którym znajdziemy podstawowe informacje, w tym ogłoszenia, intencje i zaproszenia. Jest także do wzięcia ostatni numer gazetki parafialnej „U Bożego Serca”, z informacją o budowie kościoła oraz wakacyjny numer „Don Bosko”, m.in. ze wskazówkami dla rodziców o spędzaniu przez dzieci wakacji.
 6. Czytajmy prasę katolicką, aby wyrobić sobie katolickie stanowisko w kwestiach religijno-społecznych. Godne polecania są artykuły: w Gościu – rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce; a w Niedzieli – o niewierzących dzieciach wierzących rodziców.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
 • 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu, co dało mu tytuł drugiego „Ojca Zakonu”.
 • 16 lipca – Najśw. Maria Panna z Góry Karmel – NMP Szkaplerzna
 • 18 lipca – św. Szymon z Lipnicy
 • 20 lipca – bł. Czesław, prezbiter