Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

II NIEDZIELA ZWYKŁA

II NIEDZIELA ZWYKŁA

20 stycznia 2019

  1. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską na ulicach: Dąbrowa, Bobrowa, Prof. Ślaskiego, Tyniecka numery nieparzyste 113 – 137 i na Osiedlu Srebrnym Uroczysku. U kogo jeszcze z różnych powodów nie było kolędy, może zgłosić chęć jej przyjęcia w kancelarii parafialnej do końca stycznia. W związku z zakończeniem kolędy, od najbliższego czwartku wraca stały rozkład mszy św. wieczornych o godz. 1800 w kościele parafialnym. Natomiast w Kostrzu msza św. o godz. 700 będzie jeszcze odprawiana do końca stycznia.
  2. W najbliższą środę, 24 stycznia przypada święto św. Franciszka Salezego, głównego patrona zgromadzenia salezjańskiego, dziennikarzy katolickich i Straży Honorowej NSPJ, oraz miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Wszystkich współpracowników salezjańskich, członków Straży Honorowej i czcicieli MB Wspomożycielki Wiernych zapraszamy na godz. 1700. Najpierw oddamy hołd Wspomożycielce w nabożeństwie, w czasie którego, przez Jej wstawiennictwo przedstawimy Bogu prośby i podziękowania. Można je jeszcze składać, do szklanej kuli przy drzwiach kościoła, a o godz. 1800 zostanie odprawiona msza św. ku czci św. Franciszka Salezego, w intencjach tychże próśb i podziękowań.
  3. W przyszłą niedzielę, 27 stycznia uczcimy św. Jana Bosko, wielkiego wychowawcę i przyjaciela młodzieży, założyciela zgromadzenia salezjańskiego i Rodziny Salezjańskiej. Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii wikariusza Inspektora ks. Marcina Kaznowskiego, który wygłosi kazania i odprawi uroczystą mszę św. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, wszystkie grupy parafialne, a szczególnie dzieci i młodzież. Będziemy się wspólnie modlić o pomyślne kontynuowanie budowy kościoła i o dalszy rozwój dzieła salezjańskiego w Pychowicach.
  4. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do krajów nadbałtyckich i Rosji zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedziele, 27 stycznia na godz. 16-tą.
  5. Nasz ambasador na Światowe Dni Młodzieży do Panamy, lektor Mariusz Pitek, przesyła codziennie relacje ze swojego pobytu. Możemy je znaleźć na naszej stronie internetowej oraz zebrane z kilku dni w naszym tygodniku „Wzgórze serc”.