Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 sierpnia 2019

 1. Dzisiaj w kaplicy w Kostrzu, która jest pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej, przeżywamy uroczystość odpustową. Mszę św. odpustową o godz. 1000 odprawia i procesję poprowadzi ks. Marcin Wosik, dyrektor „Savio House” w Krakowie. W ramach przygotowania do odpustu odnowiona została fasada kaplicy. Jest też poświęcana nowa Kaplica pojednania – wyciszone pomieszczenie do spowiedzi. Dziękujemy dobrodziejom za ofiarowane materiały budowlane, a wykonawcom za zrobienie obu pięknych dzieł.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • w poniedziałek – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
 • we wtorek – wspomnienie św. Moniki
 • w środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
 • w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; po mszy godzinna adoracja wynagradzająca
 • w piątek – adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 1700 do 1800
 • w sobotę – Dzień Solidarności i Wolności. Z okazji ostatniego dnia miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Bosko w int. dobrodziejów dzieła salezjańskiego w Pychowicach i salezjanów współpracowników z naszej parafii oraz za naszą Ojczyznę.
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Wspomożenia Wiernych.
 2. Od przyszłej niedzieli, 1 września, powraca roczny rozkład mszy św. czyli w Pychowicach niedzielna msza św. o 1030, a w Kostrzu niedzielna msza o 1600 oraz msze w tygodniu o 1700. Msze św. w kaplicy w Bodzowie o 1015 będą do końca września.
 3. Również za tydzień modlimy się w intencji uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny. Msze św. dla obu szkół podstawowych będą w poniedziałek, 2 września, o 800 i 930.
 4. W związku z budową na działce powyżej kościoła, która służyła wielu pychowiczanom za przejście do szkoły i do kościoła, po licznych konsultacjach, proponuje się realne przejście na dziś: ul. Skalicą przez przełączkę do ul. Wzgórze (mapa w przedsionku). Ten teren miejski ma być uporządkowany o ile poskutkuje działanie zwłaszcza naszych radnych. Zachęcamy rodziców i parafian do wsparcia tych działań oraz szukania alternatywnej drogi na przyszłość.
 5. Zostaliśmy zaproszeni przez Salezjański Wolontariat Misyjny na Piknik Rodziny, w tym na występy artystyczne oraz gry i zabawy. Piknik odbywa się dzisiaj, w godz. 1430 do 1800, w Wiosce Misyjnej, ul. Tyniecka 39. Dojazd lub dojście na miejsce indywidualnie.
 6. Czytajmy prasę katolicką, w tym Gościa Niedzielnego, Niedzielę czy Źródło. W naszym „Wzgórzu serc” i na naszej stronie internetowej znajdziemy szczegóły podawanych informacji. Od dziś nasz tygodnik „Wzgórze serc” ukazuje się znowu co tydzień.