Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jest to święto patronalne Straży Honorowej NSPJ, której dziękujemy za piękną posługę w naszej parafii i którą polecamy w naszych modlitwach. Zapraszamy dorosłych i młodych do włączenia się w jej szeregi.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się TYDZIEŃ WYCHOWANIA. Chcąc wesprzeć dzieło wychowawcze rodziny zapraszamy młodzież od 12 roku życia zwłaszcza na niedzielne msze św. młodzieżowe o 1030 w Pychowicach, które będą dedykowane im i ich bliskim. Tworzy się stały zespół młodzieżowy, który będzie animował te msze św. Dla nich otwarte jest Oratorium młodzieżowe RAM 12+, spotykające się w piątki, o 1845.
 • Młodszych zapraszamy na msze św. o 1200, jako msze św. dla rodzin z dziećmi. Dziś, po mszy św. o 1200, jest zebranie dla rodziców oratorian, scholanek oraz rodziców myślących o zapisaniu dzieci do naszej świetlicy. Zapraszamy też animatorów i innych chętnych do włączenia się w animację oratorium.
 • W przyszłości myślimy też o zaadresowaniu mszy św. o 1800 dla studentów i młodzieży pracującej. Chcemy też ruszyć z Grupą rodzin, dlatego zapraszamy chętne małżeństwa do zgłoszenia się do niej.
 1. Również dzisiaj, o 1900, w Pychowicach spotkanie „Wspólnoty U Bożego Serca”.
 2. Dziś w budowie kościoła wspiera nas parafia z Kasinki Małej, do której pojechał ks. Proboszcz. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
 • w środę – święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i Polski. Zapraszamy młodzież, w tym wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8 z terenu naszej parafii na mszę św. o 1800. Po niej na krótkie spotkanie w kościele.
 • w czwartek – po mszy św. o 1800 w parafii godzinna adoracja wynagradzająca
 • w piątek – wspomnienie św. męczenników ks. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Adoracja Najśw. Sakramentu od 1700 do 1800.
 • w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi Wspomożenia Wiernych. 

 1. Za tydzień (29 września) po mszy św. o 1200 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Rodzice dokonują zapisu dziecka u ks. Proboszcza wypełniając Deklaracje zgłoszeniowe, które są dostępne w zakrystii i u katechetów.
 2. W sobotę (21 września) odbędzie się inspektorialna pielgrzymka Liturgicznej Służby do Oświęcimia. Zapraszamy ministrantów i lektorów do zgłoszenia do wieczora chęci wyjazdu.
 3. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Źródła czy naszego tygodnika „Wzgórze serc”. Celem ułatwienia korzystania z naszej strony internetowej zarejestrowaliśmy nową, prostszą nazwę pychowicesdb.pl. Przypominamy, że skrót „sdb” oznacza nazwę zgromadzenia – „Salezjanie Don Bosko”. Zapraszamy też chętnych do współpracy z naszymi mediami parafialnymi.
 4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Jadwiga Piórecka, Anna Florczyk, Krzysztof Wielanowski, Hanna Widerska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu (mówiąc): Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niech im świeci!