Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

6 października 2019

 1. Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Dzisiaj adoracja w miejsce homilii. Na godz. 1700 zapraszamy do Pychowic na procesję różańcową wokół kościoła z okazji święta Matki Bożej Różańcowej.
 2. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na budowę kościoła. Dziś w budowie kościoła wspiera nas parafia św. Michała Archanioła z Mszany Dolnej, do której pojechał ks. Kazimierz. Za wszystkich ofiarodawców odprawiamy mszę św. w ostatni dzień miesiąca o 1800 oraz nowennę do Wspomożycielki Wiernych, co miesiąc, w dniach od 15. do 24.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • w poniedziałek – wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to święto patronalne Róż Różańcowych, których w naszej parafii jest 11, zrzeszają one ponad 250 członków. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca odbywa się zmiana tajemnic różańcowych. Dziękujemy im za ten bezcenny modlitewny wkład w życie parafii. Po mszy w oratorium spotkanie zelatorów Róż.
  Przy tym święcie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe odprawiane w kościele parafialnym w Pychowicach o 1730, a dla dzieci w Dni oratorium dziecięcego, tj. poniedziałek, środę i piątku o 1630; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630, a w niedziele o 1530; w kaplicy w Bodzowie codziennie o 1800. Matka Boska w Fatimie powiedziała dzieciom, że powinny się dużo modlić na różańcu, aby ratować biednych grzeszników i świat przed zagładą, a sobie zapewnić niebo oraz że „nie ma w życiu problemu, którego by nie można rozwiązać z pomocą różańca."
 • w środę – święto bł. Bpa Wincentego Kadłubka.
 • w 2. czwartek – zapraszamy do Pychowic rodziców na adorację za swoje dzieci, animowaną przez Matki w modlitwie, od 1830 do 2000; po niej godzinna adoracja wynagradzająca.
 • w piątekadoracja Najśw. Sakramentu od 1700 do 1800.
Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 1. W sobotę (12 października) wybierzmy się wspólnie na Pieszą pielgrzymkę Śladami Karola Wojtyły Robotnika z Dębnik do Łagiewnik. Pielgrzymka jest tak pomyślana, aby mogły w niej uczestniczyć również dzieci i osoby starsze. Rozpoczęcie o 900 w kościele na Dębnikach. Wspólne wyjście naszej Grupy parafialnej spod kościoła w Pychowicach o 745. Zakończenie Eucharystią i Koronką ok. 1515 w Centrum św. Jana Pawła II i samodzielny powrót.
 2. Za tydzień (13 października) wspominamy bł. Alexandrinę da Costa, salezjankę współpracownicę, która 13. lat żyła tylko Komunią św. Tego dnia obchodzimy „Dzień Papieski” i doroczną zbiórkę do puszek Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży. Ponieważ Jan Paweł II był papieżem rodziny, stąd tego dnia gościmy na mszach św. rodziny z „Domowego Kościoła”, które zaproszą odważnych małżonków do swego grona. Po mszy o 1030 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 3. W przyszły poniedziałek (14 października) święto św. Małogorzaty Alacoque. Po mszy wieczornej, o 19, spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy wszystkich radców do oratorium w Pychowicach.
 4. Przy wyjściu z kościoła są dostępne kartki wypominkowe, na których wypiszmy imiona bliskich zmarłych. Mniejsze kartki są przeznaczone na wypominki roczne, a większe na listopadowe.
 5. Dziś, po mszach św., w ramach głosowania w nowej edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa, można oddać głos na wspólne projekty z naszego terenu.
 6. Zapraszamy do lektury jubileuszowego, 50. numeru tygodnika parafialnego „Wzgórze Serc” z dodatkiem „Wiadomości oratoryjne” oraz naszej strony internetowej pl.