Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019

 1. Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Dzisiaj wspominamy bł. Alexandrinę da Costa, współpracownicę salezjańską, która 13. lat żyła tylko Komunią św. Obchodzimy „Dzień Papieski” . Po mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Jan Paweł II był papieżem rodziny, dlatego gościmy na mszach św. rodziny z „Domowego Kościoła”, które zaproszą odważnych małżonków do swego grona. Po mszy o 1030 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. W dniu wyborów parlamentarnych modlimy się za naszą Ojczyznę.
 2. Dziś w budowie kościoła wspiera nas parafia ze Spytkowic, do której pojechał ks Jan. Na mszy św. o 900 święcimy dwa krzyże, które w czwartek zostaną zainstalowane na dachu nowego kościoła.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w kościele parafialnym w Pychowicach o 1730, a dla dzieci w dni oratorium dziecięcego, tj. poniedziałek, środę i piątek o 1630; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630, a w niedzielę o 1530; w kaplicy w Bodzowie codziennie o 1800.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Małogorzaty Alacoque. Była ona „sekretarką Serca Jezusowego” i jest patronką naszej Straży Honorowej, która ma swoje święto na mszy św. o 1800. Po mszy, o 1900, w oratorium w Pychowicach, spotkanie Rady Parafialnej. Z okazji święta Edukacji Narodowej nauczycielom i wychowawcom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi w ich pracy
  • we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, doktor Kościoła
  • w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego; po mszy św. o 1800 godzinna adoracja
  • w piątek – święto św. Łukasza ewangelisty; adoracja Najświętszego Sakramentu od 1700 do 1800
  • Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki
 1. Za tydzień (20 X) Niedziela Misyjna. Gościem specjalnym będzie ks. Jan Bednarz, nasz nowy współbrat z Pychowic, który większość życia spędził na Bliskim Wschodzie – w Palestynie i w Egipcie. Odwiedzą nas też młodzi z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego ze Sklepikiem misyjnym. Taca przeznaczona jest na misje. Na mszy św. o 1200 i po niej spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I. Komunii św. i ich rodziców. O 2100 w Łagiewnikach, u Bożego Miłosierdzia zaczyna się Nocna Adoracja naszej parafii, która potrwa do 6 rano. O animację czuwania proszę Grupę Nocnej Adoracji, Wspólnotę U Bożego Serca, Straż Honorową i Grupę Modlitewną z Kostrza.
 2. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Zabierzmy kartki na wypominki i wypiszmy na nich imiona zmarłych, ofiarując im modlitwę Kościoła. Mniejsze kartki są przeznaczone na wypominki roczne, a większe na listopadowe. Za zmarłych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić codziennie na różańcu w kościele parafialnym o 1730 i w kaplicy w Kostrzu o 1630. W środy listopada, o 1800, odprawiona będzie za nich zbiorowa msza św. Za zmarłych w wypominkach rocznych modlimy się na różańcu w Pychowicach - w każdą niedzielę w ciągu roku - przed trzema pierwszymi mszami św., a w Kostrzu – przed mszą św. o 1000. W trzecie środy miesiąca, o 1800, odprawiona będzie za nich zbiorowa msza św. Zwracamy uwagę, że ofiary powinny być proporcjonalne do rodzaju wypominków oraz ilości wypisanych imion zmarłych.
 3. Dziękuję tym, którzy animują codzienne różańce oraz włączyli się w niedzielną Procesję różańcową i w pielgrzymkę Śladami Karola Wojtyły Robotnika z Dębnik do Łagiewnik.
 4. Podobnie jak w ubiegłych latach planujemy zorganizowanie w Oratorium dziecięcym „Balu Wszystkich Świętych” jako chrześcijańskiego sposobu świętowania uroczystości Wszystkich Świętych, zamiast pogańskiego Halloween. Na rocznicę Niepodległości (11 listopada), po mszy św. o 1800, oratorium przygotowuje Akademię Patriotyczną, na którą zapraszamy już teraz.
 5. Zapraszamy do lektury mediów katolickich, w tym naszego tygodnika „Wzgórze Serc” z kapitalnym tekstem pt. Kościół domem czy hotelem? i na naszą stronę internetową pl.