Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 października 2019

 1. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę na misje oraz za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na stypendia dla młodzieży. Zebrana suma wyniosła 2 792 zł, i została odesłana do Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia w Warszawie. W tę Niedzielę Misyjną gościem specjalnym jest ks. Jan Bednarz. Gościmy też Salezjański Wolontariat Misyjny ze Sklepikiem misyjnym. O 2100 w Łagiewnikach, u Bożego Miłosierdzia, zaczyna się Nocna Adoracja naszej parafii, która potrwa do 600. O animację czuwania proszę grupy modlitewne.
 2. Dzisiaj również obchodzimy uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej archidiecezji i naszego miasta.
 3. W ostatnim miesiącu parafie patronackie z Kasinki Wielkiej, Raby Niżnej, Koniny, Mszany Dolnej (Michała Archanioła) i Spytkowic wsparły budowę naszego kościoła kwotami 5 874, 1 690, 2 913, 15 029 i 9 500 zł. Dziś wspiera nas parafia z Olszówki, do której pojechał ks. Zbigniew Wójcik i z Eindhoven, do której pojechał ks. Paweł. Pamiętajmy o naszych dobrodziejach w modlitwie. Na kościele zamontowano dwa krzyże i instalację odgromową, co kończy kolejny etap budowy. Dług za dach wynosi 105 000 zł. Po jego spłaceniu zaczniemy zbierać fundusze na okna do nowego kościoła.
 4. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w kościele parafialnym w Pychowicach o 1730, a dla dzieci w dni oratorium dziecięcego, tj. poniedziałek, środę i piątek o 1630; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630, a w niedzielę o 1530; w kaplicy w Bodzowie codziennie o 1800.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II
 • w środę – na mszy wieczornej modlimy się w miesiąc po śmierci za śp. ks. Zdzisława Gorczewskiego, który duszpasterzował w naszej parafii w latach 1975-1982
 • w czwartek (24. dzień miesiąca) – przypada wspomnienie Maryi Wspomożenia Wiernych. Jak co miesiąc zapraszamy na 1700 czcicieli Maryi do udziału w nabożeństwie z procesją różańcową wokół kościoła, odczytaniem próśb i podziękowań złożonych do szklanej kuli w tyle kościoła. Po nabożeństwie, zostanie odprawiona msza św. w intencji tychże próśb, a po niej godzinna adoracja
 • w piątekadoracja Najśw. Sakramentu od 1700 do 1800.
 • Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 1. Do wzięcia są kartki na wypominki. Za zmarłych z wypominków listopadowych będziemy się modlić codziennie na różańcu w kościele parafialnym i w kaplicy w Kostrzu. Ostatnia dziesiątka będzie zgodnie z wezwaniem naszego arcybiskupa adoracyjną modlitwą za Ojczyznę. W środy listopada, o 1800, odprawione będą za nich zbiorowe msze św. Za zmarłych z wypominków rocznych różaniec będzie odprawiany w każdą niedzielę przed mszą św. o 730, 900 i 1030, a w Kostrzu o 1000. W trzecie środy miesiąca, o 1800, odprawione będą za nich zbiorowe msze św.
 2. Dzieci zapraszamy na „Bal Wszystkich Świętych” w oratorium, który odbędzie się w środę, 30 października, w godz. 1500-1800 oraz na wycieczkę do Centrum Bajki w Pacanowie, w sobotę, 7 grudnia. W obu propozycjach decyduje pierwszeństwo zapisów. Natomiast młodzież 12+ zapraszamy w piątki, o 1845, do salek na spotkania Oratorium młodzieżowego.
 3. Małżeństwa, które chciałyby się włączyć do ruchu „Domowego Kościoła”, prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
 4. Zapraszamy do korzystania z mediów katolickich. Dziś ukazał się nowy numer naszego dwumiesięcznika parafialnego „U Bożego serca” o tematyce historycznej i misyjnej. Zapraszamy też do lektury tygodnika „Wzgórze Serc” i strony pl, jak również tygodników ogólnokrajowych, które wyłożone są na półce z prasą.