Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

III NIEDZIELA ZWYKŁA

III NIEDZIELA ZWYKŁA

27 stycznia 2019

 1. Dziś dziękujemy Bogu za św. Jana Bosko, którego uroczystość przypada co prawda dopiero w czwartek – 31 stycznia, ale już dziś chcemy wykorzystać okazję, że w niedzielę jest nas więcej, i to że wśród nas jest wikariusz Inspektorialny - ks. Marcin Kaznowski, który na każdej mszy św. głosi kazania. Dziękujemy mu za dar Słowa Bożego i obecności z wśród nas! Po mszy św. będzie okazja do ucałowania relikwii św. Jana Bosko. Niech ten święty Wychowawca i Nauczyciel młodzieży wyprasza nam dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, w kontynuowaniu dzieła salezjańskiego w naszej parafii i budowy nowego kościoła. Wszystkim parafianom, współpracownikom i dobrodziejom dziękujemy za różnorakie formy ich wspierania.
 2. Jutro, w ostatni poniedziałek miesiąca zapraszamy grupy modlitewne naszej parafii na spotkanie formacyjne, po mszy św. o godz. 1800.
 3. W czwartek, 31 stycznia - uroczystość św. Jana Bosko. Na mszę św. o godz. 1800 zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkie grupy parafialne. Niech ks. Bosko się dowie ilu parafian go podziwia i szanuje, ilu przybyło by oddać mu hołd i uznanie.
  Po mszy św. będzie Godzina Święta przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 4. Pierwszy piątek miesiąca przypada 1-go lutego. Jak zwykle do południa odwiedziny chorych, a po południu, godzinę przed wieczorną mszą św., o 1600 w Kostrzu i o 1700 w Pychowicach, adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 5. W sobotę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic w kościele parafialnym o godz. 700 rano, o 1630 (szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców) i o 1800, a w kaplicy w Kostrzu o 700 rano i o 1700
 6. Do końca miesiąca stycznia jest jeszcze okazja na wizytę duszpasterską u rodzin u których jej jeszcze nie było. Wystarczy zadzwonić do kancelarii parafialnej i ustalić termin.
 7. Oratorium, jak co roku organizuje wyjazd kolonijny nad morze w dniach 26 czerwca do 8 lipca. Chętni mogą się już zapisywać.
 8. Czytajmy prasę katolicką: w Niedzieli przeczytamy m.in. o trędowatych, których kiedyś wyrzucano poza nawias społeczeństwa, a dziś wystarczy zestaw antybiotyków za kilkanaście dolarów na wyleczenie tej strasznej choroby. W Gościu dodatek z drugą częścią głośnego filmu: „Bóg nie umarł”.
 9. W naszym tygodniku „Wzgórze Serc” przeczytamy kolejne relacje naszego ambasadora na Światowe Dni Młodzieży do Panamy – Mariusza Pitka oraz inne bieżące informacje, w tym bardzo treściwy artykuł o osobie św. Jana Bosko.