Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

3 lutego 2019

  1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na budowę kościoła, te w kopertach lub anonimowo na tacę, jak również za przelewy bankowe. Stan konta budowy wynosi 860 tys. zł. Do tego dochodzi jeszcze 450 tys. zł z odszkodowania za drogę. Z tego zostało wydanych 300 tys. na zakup materiałów na dach (drewno klejone i blacha). Prace budowlane ruszą w połowie marca, a zakończenie montażu dachu przewidziane jest na koniec maja - początek czerwca br.
  2. W przyszły poniedziałek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chorych naszej parafii, na specjalną dla nich mszę św., już w najbliższą sobotę na godz. 1000, do kościoła parafialnego. W czasie mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, a po mszy spotkanie i poczęstunek w salkach. Prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła, jak również o pomoc w salkach.
  3. W przyszłą niedzielę msza św. dla młodzieży bierzmowanej o 1030. Zapraszamy wszystkich przygotowujących się do przyjęcia tego sakramentu oraz rodziców.
  4. Trwają zapisy na kolonie nad morze do Kołobrzegu, organizowane przez Oratorium, w dniach: 26 czerwca do 8 lipca br.
  5. Czytajmy prasę katolicką: w Niedzieli przeczytamy m.in. o obozie dla dzieci w Łodzi w czasie okupacji oraz wzruszającą historię Marty Robin, która przez 50 lat leżała przykuta do łóżka i jednym jej pokarmem była Eucharystia. W Gościu, o mowie nienawiści: „Albo się nawrócimy albo pozabijamy”, oraz ciekawe świadectwa sióstr zakonnych.
  6. W naszym tygodniku „Wzgórze Serc” przeczytamy bieżące informacje i ostatnie już relacje naszego ambasadora na Światowe Dni Młodzieży do Panamy - Mariusza Pitka. Mariusz będzie „Gościem miesiąca” w oratorium młodzieżowym RAM 13+ w piątek, 8 lutego, o godz. 1900. Jest to spotkanie otwarte – zapraszamy wszystkich zainteresowanych Dniami Młodzieży w Panamie, w tym młodych powyżej 13 roku życia.