Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

24 lutego 2019

  1. Dziś od godz. 1500 kontynuujemy 40-sto-godzinne nabożeństwo o dobre przeżycie Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych. W ubiegłą niedzielę zgromadziła się niewielka grupka parafian, ale pozostały jeszcze dwie niedziele. Jest to okazja do włączenia się w to nabożeństwo, aby wyjednać łaski dla siebie i dla całej naszej parafii. Dzisiejszą adorację poprowadzą Grupy Modlitewne z Kostrza. Od godz. 1700 rozpocznie się nabożeństwo ku czci Wspomożycielski Wiernych z odczytaniem próśb i podziękowań złożonych do szklanej kuli stojącej obok gazet. Intencje te zostaną wspólnotowo omodlone i zaniesione przez Jej wstawiennictwo do Boga. Adorację Chrystusa zakończy błogosławieństwo eucharystyczne.
  2. W czwartek, 28 lutego, przypada ostatni dzień miesiąca i wspomnienie św. Jana Bosko. Na godz. 1800 zapraszamy wszystkich współpracowników i dobrodziejów dzieła salezjańskiego i budowy nowego kościoła na mszę św., która zostanie odprawiona w ich intencji. Dla kandydatów na salezjanów współpracowników będzie po mszy św. spotkanie formacyjno-organizacyjne.
  3. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami naszej parafii na Królewski Bal Karnawałowy, organizowany przez oratorium, który odbędzie się w Klubie Kostrze przy ul. Dąbrowa 3, w sobotę (2 marca), w godz. 1500-1700. Obowiązują średniowieczne stroje dworskie i rycerskie. Za najlepszy strój całej rodziny pierwszą nagrodą będzie przejazd dorożką po Krakowie. Trzy dni wcześniej, w środę, o godz. 1600, odbędzie się w oratorium spotkanie z rycerzem z Pychowic, który zaprezentuje ubiór i zbroję z tamtych czasów.
  4. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic, w 2-gą niedzielę Wielkiego Postu, 17 marca. Warto obejrzeć ten dwugodzinny spektakl, w reżyserii dwóch krakowskich aktorów Piotra Piechy i Marcina Kobierskiego, który pozwala nie tylko przeżyć tajemnicę męki, śmierci zmartwychwstania Jezusa, ale także zrozumieć sens i znaczenie naszego chrześcijańskiego życia. Wyjazd w niedzielę 17 marca o 1330 z ul. Jemiołowej. Koszt od osoby – 50 zł, dla młodzieży – 30 zł.
  5. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu warto m.in. przeczytać o szafarzach nadzwyczajnych Komunii św., o budującym świadectwie franciszkanów chorych na raka, a w Niedzieli, o czekającej nas beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i inne.
  6. W naszym tygodniku „Wzgórze serc” znajdziemy podstawowe informacje na ten tydzień oraz życiorys nowego błogosławionego naszego miasta, bł. Michała Giedroycia.
  7. Przypominamy o dniu otwartym szkoły nr 62, w najbliższy czwartek 28 lutego br. w godzinach 1800–2000, oraz szkoły nr 110 w Dębnikach 2 marca br., w godzinach od 1000 do 1200.
  8. Urząd Miasta Krakowa uruchomił program teleopiekuńczy wspierający osoby starsze i niesamodzielne w skorzystaniu z pomocy Doradcy Medycznego. Szczegóły na wizytówkach dostępnych na półce z gazetami.