Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

3 marca 2019

  1. Dziś 3 marca w polskim Kościele obchodzony jest dzień ekspiacji za grzechy pijaństwa, który rozpocznie 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przyświecać będzie mu hasło: „Młodzi trzeźwi i wolni”.
  2. Dziś od godz. 1500 ciąg dalszy 40-sto-godzinnego nabożeństwa o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji parafialnych, pojednanie się z Bogiem i bliźnimi. To już ostatnia szansa do włączenia się w to nabożeństwo, aby wzmocnić się duchowo i być zdolnym do podjęcia wielkopostnych dzieł. Dzisiejszą adorację prowadzi Grupa Żywego Różańca z Bodzowa, a od godz. 1630 grupa modlitewna „U Bożego Serca”. Na godz. 1730 zapraszamy młodzież, której adorację będzie animowała młodzież z oratorium.
  3. W tym tygodniu 6 marca, przypada Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msza św. z posypaniem popiołem, w kościele parafialnym będzie o godz. 700, 1630 (szczególnie dla dzieci) i 1800, a w kaplicy w Kostrzu o godz. 1700. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły - trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta. Taca będzie przeznaczona potrzeby charytatywne naszej parafii.
  4. Od najbliższego piątku rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W kościele parafialnym o 1630 (szczególnie dla dzieci) i o 1730, a w Kostrzu o 1630. Natomiast od przyszłej niedzieli - pierwszej Wielkiego Postu – zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w Kostrzu o 1530 i w Pychowicach o 1700.
  5. Rekolekcje w tym roku rozpoczną się w 5-tą niedzielę Wielkiego Postu, a poprowadzi je ks. Roman Chyliński michalita. Rozkład rekolekcyjny jest już na stronie internetowej.
  6. Można się zapisywać na Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach. Wyjazd autokarem w niedzielę 17 marca, o godz. 1330 z ul. Jemiołowej. Koszt 50zł od osoby, dla młodzieży - 30zł. Warto skorzystać z tej okazji i obejrzeć spektakl, którzy zawsze porusza człowieka do głębi i pomaga w zrozumieniu sensu życia chrześcijańskiego.
  7. Czytajmy prasę katolicką. W Niedzieli znajdziemy mocne świadectwo przeciw twierdzeniu, że Polacy wyssali antysemityzmu z mlekiem matki, a W Gościu o wyroku we Francji za fałszywe oskarżenie księdza, a także o wątpliwościach winy kardynała Pella z Australii, w Źródle o Rodzicielskim Świadczeniu „Mama 4 Plus”.
  8. W naszym tygodniku „Wzgórze serc” znajdziemy m.in. artykuł o jubileuszu naszej scholki oraz w ramach poznawania historii celtyckiej Pychowic sprzed 2 tysięcy lat pierwszy odcinek powieści „Asterix i Obelix w Pychowicach”.
  9. W przyszłym tygodniu przedstawiciele Fundacji Orla Straż zajmującej się wspieraniem chrześcijan i innych społeczności będących ofiarami terroryzmu islamskiego będą dawali na każdej mszy św. krótkie świadectwo. Po każdej mszy św. będzie możliwość wesprzeć ich działalność datkiem do puszki.