Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 maja 2019

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę kościoła. Jak widać rozpoczęły się prace przy budowie dachu kościoła i przy wznoszeniu murów domu zakonnego wraz z oratorium i zapleczem parafialnym. Przewidywany koszt budowy dachu kościoła wyniesie ponad milion sto tysięcy, a domu w surowym stanie - 700 tysięcy złotych. Dach ma być gotowy z końcem lipca, a budynek z końcem listopada. W budowie kościoła wspierają nas głównie Parafianie z naszej parafii oraz parafii patronackich, z dekanatów: Rabka i Mszana. Budowę domu finansuje głównie krakowska prowincja salezjanów.
  2. Jutro po mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne grup modlitewnych.
  3. W środę 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę, w przyszłą niedzielę 12 maja, która wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 830. W tym roku z powodu remontu ulic Stradom i Krakowskiej procesja przejdzie inną trasą niż zwykle. Przejdzie ulicami: Podzamcze, Bernardyńską bulwarami wiślanymi do Augustiańskiej i Skałecznej.
  4. W najbliższy czwartek, drugi miesiąca, zapraszamy rodziców na modlitwę adoracyjną za swoje dzieci, od mszy św. o godz. 1800 do 2000.
  5. W tym tygodniu odbędą się w naszej parafii Pierwsze Komunie Św. dla dzieci ze szkoły nr 54 w Kostrzu, w sobotę 11 maja o godz. 1100, w tamtejszej kaplicy, a dla dzieci ze szkoły nr 62 w Pychowicach, w niedzielę 12 maja na mszy św. o godz. 1200. Na uroczystość tę przybędzie wielu gości, dlatego prosimy parafian o wyrozumiałość i ustąpienia im miejsca w tym czasie w kościele i na parkingu. Wszystkich dzieci komunijnych jest w tym roku 51.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są codziennie o 1630 w Kostrzu, o 1730 w Pychowicach i o 1800 w Bodzowie. Młodych zapraszamy do akcji „Misja Serca”, której szczegóły są we wkładce do tygodnika „Wzgórza serc” czyli w „Wiadomościach oratoryjnych”. Dla nich majówka jest w Pychowicach, przy figurce Matki Bożej o 1630 (oprócz sobót i niedziel).
  7. Czytajmy prasę katolicką: w Don Bosco o byciu matką i o wychowaniu; jest nowy numer ChiTu o św. Janie Pawle II i o cudach eucharystycznych; a w Gościu m.in. dlaczego katolik powinien być patriotą; w Niedzieli o III Narodowym czytaniu Pisma Św. oraz jak czytać Biblię, aby zmieniało się nasze życie.
  8. Dziś po mszy św. o godz. 1800 kolejne spotkanie wspólnoty „U Bożego Serca”.