Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

24 listopada 2019

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy Rok Liturgiczny. Na mszach św. odnawiamy akt przyjęcia Chrystusa na Króla i Pana. Jest to święto patronalne jadwiżanek, Straży Honorowej Serca Jezusowego i Akademii Rycerskiej. Na mszy św. o 1200 świętuje Akademia Rycerska, a o 1800 Straż Honorowa. Na mszach gościmy Wspólnotę mężczyzn.
 2. Na godz. 1700 zapraszamy na nabożeństwo MB Wspomożycielki Wiernych z procesją wokół kościoła, z odmówieniem różańca i odczytaniem intencji składanych do szklanego pojemnika w tyle kościoła oraz w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Następnie będzie msza św. w tych intencjach.
 3. Dziś w budowie kościoła wspiera nas parafia z Rdzawki, do której pojechał ks. Paweł. W ubiegłą niedzielę parafia z Rokicin wsparła budowę kwotą 3 678, 99 PLN, którą jak zawsze policzyła Komisja finansowa budowy. Informujemy, że parafialny Komitet budowy powołał Komitet wystroju wnętrza kościoła, który rozpoczął swoją pracę celem wybrania projektu wnętrza. Z nowym rokiem kościelnym rusza parafialna Rada Ekonomiczna, która zgodnie ze wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski, będzie się zajmować projektowaniem budżetu parafii i jego realizacją, monitorować stan materialny starego kościoła i kaplic oraz ich otoczenia. W skład Rady wchodzą inżynierowie i ekonomiści. Przewodniczącym zarządu Rady został inż. Jacek Guguła, a jego zastępcami księgowa parafii Lucyna Kulig i ekonom wspólnoty salezjańskiej ks. Paweł Centnar.
 4. Kończą się wypominki listopadowe. Są one codziennie pół godz. przed wieczornymi mszami św.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • w poniedziałek – wspomnienie Matusi Małgorzaty, matki ks. Bosko. Jest to Dzień pamięci o zmarłych Rodzicach salezjanów
 • w środę – o 1800 msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych
 • w czwartek – rozpoczyna się Nowenna do Niepokalanego Poczęcie NMP. W Pychowicach po mszy św. wieczornej godzinna adoracja wynagradzająca
 • w piątek – od 1700 do 1730 adoracja Najśw. Sakramentu, a od 1730 wypominki listopadowe
 • w sobotę – święto św. Andrzeja apostoła. Z okazji ostatniego dnia miesiąca przez wstawiennictwo św. Jana Bosko na mszy św. o 1800 modlimy się w intencji ofiarodawców budowy nowego kościoła, salezjanów współpracowników i pozostałe osoby zaangażowane w Dzieło salezjańskie. Po mszy św. spotkanie formacyjne dla wszystkich grup w oratorium.
 • Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny, Roraty. Jak co roku w niedzielę na mszy św. będą poświęcone opłatki, które do rodzin naszej parafii rozniosą panie z Żywego Różańca. Poświęcone opłatki będą również dostępne w zakrystii kościoła, w domu Sióstr Jadwiżanek, w sklepach państwa Szczypczyków na ul. Sodowej i Skalicy i państwa Stryszowskich na ul. Dąbrowa w Kostrzu. Ofiara z opłatków jest przeznaczona na budowę kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy wspierać ubogich z naszej parafii z okazji Świąt. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych lub składnie ofiar do skarbonki dla ubogich.
 3. W przyszły poniedziałek (2 XII), o 1845, w oratorium odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, na które zapraszamy radców oraz przewodniczących Rady Ekonomicznej i Komitetu Budowy.
 4. Oratoryjna drużyna szachowa bierze dziś udział w Ogólnopolskim Turnieju Szachowym LS w Starachowicach. Oratorium zaprasza na dzieci w sobotę, 7 XII, na wycieczkę do Pacanowa oraz rozprowadza w zakrystii ładne lampiony, których dochód przeznaczony jest na oratorium.
 5. OSP Kostrze prowadzi w remizie w sobotę, w godz. 1000-1400, zbiórkę na schronisko dla bezdomnych zwierząt.