Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 kwietnia 2019

  1. Jutro w poniedziałek nasza Parafia bierze udział w nowennie do Św. Stanisława BM odprawianej w katedrze na Wawelu o godz. 1730. Niech liczna reprezentacja będzie wyrazem czci dla tego świętego, którego św. Jan Paweł II czuł się niegodnym następcą na krakowskiej katedrze. Zapraszam zwłaszcza wszystkie Grupy modlitewne.
  2. We wtorek 30 kwietnia, w ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko. Jak zawsze przez jego wstawiennictwo modlimy się w intencji wszystkich współpracowników dzieła salezjańskiego i ofiarodawców budowy kościoła. Dla kandydatów na Współpracowników Salezjańskich jest to kolejne spotkanie formacyjne.
  3. W środę, 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika i rozpoczęcie nabożeństw majowych, które będą odprawiane w kościele parafialnym codziennie o godz. 1730, a dla dzieci o 1630 - oprócz sobót i niedziel. W Kostrzu majówki o 1630, a w niedziele i święta o 1530. Również w kapliczce w Bodzowie majówki codziennie o godz. 1800.
  4. W czwartek 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą obejmijmy naszą ojczyznę i rodaków żyjących poza jej granicami. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flagi, by w ten sposób zamanifestować swój patriotyzm.
  5. W piątek 3 maja - uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek mszy św. jak w niedzielę. Na każdej mszy odnowimy Śluby Jasnogórskie. W tym dniu msza św. w Kostrzu o godz. 1000 zostanie odprawiona przy starej kapliczce, jako msza polowa, na którą wszystkich parafian zapraszają Druhowie i Druhny z OSP Kostrze – z racji swego patronalnego święta św. Floriana, którego wspomnienie przypada 4 maja. Wesprzyjmy ich naszą modlitwą i datkami na sprzęt pożarniczy, na który zbierać będą do puszek po każdej mszy św.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta po mszy św. wieczornej. Również w czwartek wyjątkowo odwiedzimy chorych, ze względu na przypadające w pierwszy piątek święto. W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach pięciu pierwszych sobór miesiąca, o godz. 700 w Pychowicach i w Kostrzu.
  7. Na parafialnej stronie internetowej są do pobrania pliki z naukami rekolekcyjnymi, wygłoszonymi przez ks. Romana Chylińskiego i ankieta na temat przeżytych rekolekcji.
  8. Z okazji święta Miłosierdzia Bożego warto zaopatrzyć się w muzyczną wersję Koronki na płycie CD, w pięknym wykonaniu orkiestry symfonicznej i chóru. Cena płyty 20 zł, z czego część przeznaczona jest na budowę naszego kościoła.
  9. Oratorium Młodzieżowe RAM 13+ zaprasza chętnych na zloty młodzieży – Savionalia w Krakowie (11-13 maja) oraz Lednicę Młodych (31 maja na 1 czerwca). Szczegóły na stronie i w dzisiejszych „Wiadomościach Oratoryjnych” - wkładce do „Wzgórza serc”.