Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

29 grudnia 2019

1. Przeżywamy dziś święto św. Rodziny. Prośmy Boga, aby rodziny naszej parafii były mocne wiarą, nadzieją i miłością, w tym miłością miłosierną. Na mszach św. odnawiane są przez małżonków przyrzeczenia małżeńskie, a po mszy św. o godz. 1200 błogosławimy małe dzieci.
2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • we wtorek (31 grudnia 2019) – w wieczór św. Sylwestra o 1600 w Kostrzu i o 1700 w Pychowicach nabożeństwo dziękczynno–błagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku śpiewając uroczyste „Te Deum”. Za odśpiewanie tego hymnu można otrzymać odpust zupełny. Będziemy także przepraszać za tegoroczne grzechy i zaniedbania. O 1800 przez wstawiennictwo św. Jana Bosko będziemy modlić się na Eucharystii w intencji dobroczyńców naszego Kościoła i salezjanów współpracowników. O 2300 będzie msza św. na pożegnanie starego i powitanie Nowego roku naszego życia zakończona o północy.
 • w środę (1 stycznia 2020) - przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Obchodzony jest Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Rozkład mszy św. niedzielny. Na mszach św. będziemy powierzać Bogu naszą przyszłość w Nowym Roku Pańskim 2020 i modlić się o pokój na świecie, w naszych rodzinach, w swoim sercu
 • w I. czwartek – wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. O 1800 w Pychowicach i Kostrzu Godzina Święta
 • w I. piątekAdoracja i okazja do spowiedzi w kościele parafialnym na mszy św. o 700 oraz od 1700, a w kaplicy w Kostrzu od 1600. Przed południem odwiedziny chorych
 • w I. sobotę – na mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci
 • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki
 1. W przyszłą niedzielę (5 stycznia 2020) z okazji pierwszej niedzieli miesiąca w ramach mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a taca będzie przeznaczona na cele budowlane. Tego dnia wspominamy rocznicę śmierci męczeńskiej w KL Auschwitz Sługi Bożego ks. Ludwika Mroczka, salezjanina, który został aresztowany przez Niemców za bycie katechetą w Pychowicach. Na mszy św. o 1030 modlimy się o jego rychłą beatyfikację.
 2. W niedzielę (5 stycznia) po południu, o godz. 1500 zapraszamy na tradycyjny opłatek parafialny do Szkoły Podstawowej nr 62 w Pychowicach. Spotkanie rozpoczną piękne tegoroczne Jasełka w wykonaniu dzieci z oratorium. Potem będziemy wspólne kolędować i łamać się opłatkiem. Prosimy o przyniesienie ciasta, owoców i zimnych napojów na wspólny stół.
 3. W następny poniedziałek (6 stycznia 2020) zapraszamy chętnych, w tym kadetów Akademii Rycerskiej, na tradycyjny Orszak Trzech Króli, do grupy zielonej, która wyrusza z Dębnik. Na Trzech Króli i na kolędę dzieci z oratorium przygotowały zestawy kadzidła z węgielkiem i kredy, które będą dostępne od następnej niedzieli.
 4. Przed drzwiami zakrystii znajduje się poświęcona woda przeznaczona na kolędę, która rozpoczyna się w czwartek od Pychowic, od ulic koło kościoła. Zapoznajmy się z rozkładem kolędy, który znajdziemy na naszej stronie internetowej czy na kartkach z tyłu kościoła.
 5. Pamiętajmy, ze prasa religijna jest dla nas szansą głębszego poznania Chrystusa i Kościoła. Jest nowy numer naszego dwumiesięcznika „U Bożego serca”, a nowy numer tygodnika „Wzgórze serc” ukaże się za tydzień.