Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

6 stycznia 2019

  1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę, które będą przeznaczone na budowę kościoła, gdyż jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Natomiast misje wesprzemy w przyszłą niedzielę. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kadzidełka z kredą, za dobrowolną ofiarę.
  2. Dziś o godz. 1500 odbędzie opłatek parafialny w szkole podstawowej naprzeciw kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Najpierw obejrzymy jasełka przygotowane przez oratorium, a potem wspólne pokolędujemy i przełamiemy się opłatkiem Niech nasz udział będzie świadectwem przywiązania do parafii i współuczestnictwa w jej życiu!
  3. Przypominamy, że w każdy drugi czwartek miesiąca jest w naszym kościele adoracja rodziców w intencji swoich dzieci. Ze względu na kolędę w najbliższy czwartek rozpocznie się ona wyjątkowo o godz. 2000 a zakończy o 2100.
  4. Kontynuujemy kolędę, czyli wizytę duszpasterską, którą w tym tygodniu złożymy mieszkańcom ulic w Pychowicach, z ul. Tynieckiej, Wzgórze, Ćwikłowej, Św. Piotra, Zakrzowieckiej, Krasowej, Harasymowicza, Odrzywolskiego, Talowskiego, Na Leszczu, Moraczewskiego, Pokutyńskiego, Sodowej, Księżarskiego i Bażanki. Szczegółowy program zamieszczony jest w tygodniku „Wzgórze Serc”, w gablotce i na stronie parafialnej.
  5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia i rozpoczynają się ferie zimowe. W pierwszym tygodniu ferii nasza parafia organizuje dla dzieci i młodzieży obóz narciarski do Wisły i półkolonie na miejscu. Karty uczestnictwa w półkolonii do pobrania w zakrystii. Rozpoczęcie w przyszły poniedziałek w szkole nr 62, o godz. 900. Dzieci można przyprowadzać do szkoły już od godz. 800 i odebrać do 1600. Codziennie będzie dla nich przygotowana jakaś atrakcja (wyjście na lodowisko, do domu kultury, wyjazd w góry itp.). Koszt 20 zł od osoby.
  6. Uwaga kandydaci do sakramentu bierzmowania! W przyszłą - niedzielę będzie dla was obowiązkowa msza św. o godz. 10.30. Zapraszamy też waszych rodziców!
  7. Zapraszamy młodzież powyżej 13 roku życia do Oratorium młodzieżowego RAM 13+ w piątki, w godz. 1900–2100. W ten piątek (11 stycznia) „Gościem miesiąca” będą młodzi wolontariusze z „Savio House Polska”. Szczegóły we „Wzgórzu serc”.
  8. Rada Dzielnicy VIII Dębniki informuje, że Prezydent Miasta Krakowa wydłużył termin składania wniosków do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa. Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 kwietnia 2019 r.