Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

2 czerwca 2019

  1. Wyrażamy wielką radość, że w ostatni piątek jedenaście osób z naszej parafii zostało salezjanami i salezjankami współpracownikami. Szczegóły we „Wzgórzu serc”.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo Godziny Świętej po mszy św. wieczornej, a w piątek odwiedziny chorych. Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi o zwykłych porach.
  1. Przez cały czerwiec będą odprawiane nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele parafialnym o g. 1730. Jako Parafia pod tym tytułem, jak najliczniej powinniśmy czcić to Serce biorąc udział w tych nabożeństwach. Serdecznie zapraszamy!
  2. W tym tygodniu swe imieniny obchodzą: Siostra Amancja - 6 czerwca i ks. Robert – 7 czerwca. Okażmy im swą życzliwość i złóżmy dar modlitwy.
  3. W sobotę 8 czerwca siostry Jadwiżanki będą obchodzić swe święto patronalne, św. Jadwigi Królowej, a jednocześnie czcić będą drugiego patrona swego zgromadzenia, Michała Giedroycia, który w tym dniu, jak słyszeliśmy w liście pasterskim, zostanie beatyfikowany w kościele Mariackim w Krakowie o godz. 1100. W przeddzień, 7 czerwca, siostry zapraszają do kościoła św. Marka, na Mszę św. o godz. 1830, a po niej, na koncert poetycki Marcina Stycznia o godz. 2000.
  4. Również w sobotę 8 czerwca, zapraszamy do naszego kościoła parafialnego w Pychowicach na wigilijne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Program na plakacie. Na próbę śpiewu przed czuwaniem zapraszamy zainteresowane osoby - w czwartek i piątek od godziny 18:30. Zaangażujmy się w tę naszą wspólną modlitwę.
  5. W przyszłą niedzielę nasi młodzi kadeci z „Akademii Rycerskiej” będą zbierać do puszek ofiary na sprzęt rycerski do swojej działalności, wśród której są także warty przy Ciemnicy i Grobie Pańskim oraz udział w procesjach parafialnych. A nowo otwarta Firma cukiernicza: „Słodka Kafiteria”, której właścicielką jest nasza parafianka, zaprasza po każdej mszy św. do salek oratoryjnych na degustację domowych ciast. Część z dochodu będzie przeznaczona na potrzeby oratorium. Ciasta będzie można również kupić na wynos.
  6. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży i rodziców przed obozem żeglarskim w najbliższy wtorek 4 czerwca w Saltromie, ul Różana 5. Obecność obowiązkowa.
  7. Dziś po mszy św. 1800 zapraszamy na spotkanie grupy modlitewnej „U Bożego Serca”
  8. A zaraz po mszy, siostry Jadwiżanki będą rozprowadzać materiały związane z beatyfikacją sługi Bożego Michała Giedroycia. Wesprzyjmy je ofiarami na rozwój jego kultu.