Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Serdeczne „Bóg zapłać!" za ofiary złożone dzisiaj na budowę kościoła na tacę (na okna do nowego kościoła) lub przelewem oraz za ofiary do puszek Caritas po Mszach św. na poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień.

 2. Wykorzystajmy dobrze czas wakacji do odnowienia nie tylko ciała, ale również swojego ducha. Służy temu zwłaszcza modlitwa, w tym pełny udział we Mszy św. niedzielnej z czystym sumieniem. Pomocą też jest spotkanie Boga na łonie natury, gdzie Bóg mówi do nas przez Księgę Przyrody. Pamiętajmy przy tym o tych, którzy nie mogą wyjechać na wakacje. Przypominamy o wakacyjnym rozkładzie Mszy św. (znajdziemy go we „Wzgórzu serc”). Nie ma Mszy św. w niedziele o 1030 w Pychowicach oraz w Kostrzu w tygodniu i w niedziele o 1600. Jest dodatkowa Msza św. w kapliczce w Bodzowie o 1015, gdzie znajduje się renesansowa perełka, słynny ołtarz wawelski. Już dziś zapraszamy tam na odpust, który przypada w niedzielę 9. sierpnia.

 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:

  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • w czwartek (2. miesiąca) – od 1700 do 1800 adoracja wynagradzająca; po Mszy św. wieczornej adoracja rodziców za dzieci animowana przez „Matki w modlitwie”
  • w sobotę – święto św. Benedykta opata, patrona Europy. Modlimy się za sąsiadów -  benedyktynów z Tyńca.
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.

 2. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej od 13 do 16 sierpnia. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Informacje w naszych mediach.

 3. Nasze media parafialne są stale dostępne. Transmitujemy nabożeństwa w okienku Parafia Pychowice na YouTube, a nasza „TV Od Serca” prezentuje systematycznie nowe filmiki z życia parafii. Jest też nowe „U Bożego Serca”. Z kolei nowy numer tygodnika parafialnego „Wzgórze serc”, w którym znajdziemy podstawowe informacje, w tym ogłoszenia i intencje na dwa tygodnie, ukaże się za tydzień.

 4. Korzystajmy też z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.