Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
  • w środę – święto św. Marii Magdaleny
  • w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; od 1700 do 1800 adoracja
  • w piątek (24. lipca) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Comiesięczne wspomnienie  Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na 1700 na nabożeństwo maryjne z procesją różańcową wokół kościoła z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do szklanej kuli przy drzwiach kościoła. W tych intencjach będzie o 1800 Msza św. Napiszmy  na kartce swoje intencje prosząc o wstawiennictwo Wspomożycielkę i w ten sposób skorzystajmy z okazji w tym wakacyjnym czasie, aby Bogu przedstawić we wspólnocie Kościoła sprawy osobiste, rodzinne i zawodowe, w tym te, które nas po prostu nas przerastają
  • w sobotę – święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Dlatego w kolejną niedzielę po Mszach św. będzie udzielone specjalne błogosławieństwo dla kierowców oraz poświęcenie pojazdów. Będzie też okazja do wsparcia ofiarami do puszki misjonarzy na zakup samochodów potrzebnych w ich pracy misyjnej.
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 2. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej od 13 do 16 sierpnia. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Informacje w naszych mediach.
 3. W sobotę, 25 lipca, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD, komputery), której dochód będzie przeznaczony na wsparcie polskich misjonarzy w Środkowej Afryce. Sprzęt prosimy złożyć z tyłu kościoła w Pychowicach lub przy OSP Kostrze w piątek 24 lipca od godz. 1900-2100 i w sobotę od 800 do 1000.
 4. Nasze media parafialne są stale dostępne. Transmitujemy nabożeństwa w okienku Parafia Pychowice na YouTube, a nasza „TV Od Serca” prezentuje systematycznie nowe filmiki z życia parafii. Wczoraj ukazał się nowy filmik „Pychowice stare” – kolejna legenda herbowa naszej ziemi związana z czasami św. Cyryla i Metodego. Czytajmy też nasze gazety parafialne - dwumiesięcznik „U Bożego Serca” i tygodnik „Wzgórze serc”, który w wakacje zawiera informacje na dwa tygodnie. Jego nowy numer ukaże się za tydzień.
 5. Korzystajmy też z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Don Bosco” i innych.