Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Niech zachętą do walki z nałogami będzie dla nas przykład obrońców Polski walczących z potopem sowieckim w 1920 r. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach naszego kraju i o naszej Ojczyźnie, która również obecnie potrzebuje nowych świadomych patriotów walczących o wolność ducha.
 2. Wspominamy dzisiaj bł. Augusta Czartoryskiego, księcia salezjanina, którego relikwie przechowujemy w naszym kościele. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca w miejsce homilii adoracja Najśw. Sakramentu. Ofiary z tacy lub przesyłane na konto przeznaczone są na okna do nowego kościoła. Dziś w budowie wspiera nas parafia z Kasiniki Małej, do której pojechał ks. Paweł.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • w środę – święto Matki Bożej Śnieżnej
  • w I. czwartek – święto Przemienienia Pańskiego; od 1700 do 1800 „Godzina Święta”. Rozpoczyna się Piesza Krakowska Pielgrzymki na Jasną Górę
  • w I. piątek – Adoracja i spowiedź w Pychowicach od 1700. W kaplicy w Kostrzu spowiedź od 1900, a o 1930 Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czasie wakacyjnym są tylko na specjalne życzenie.
  • w sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 2. Pamiętajmy o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych i państwowych w stanie epidemii, w tym o noszeniu maseczki oraz utrzymaniu odpowiedniego dystansu oraz o przyjmowaniu Komunii św. najpierw przez osoby na rękę, a potem do ust kiedy jest jeden ksiądz.
 3. W przyszłą niedzielę (9 sierpnia), o 1015, zapraszamy na odpust w pięknej kaplicy w Bodzowie pw. MB Śnieżnej. Mszy św. i procesji będzie przewodniczył proboszcz z Tyńca, o. Andrzej Hasse.
 4. Zapraszamy na 71. pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej od 13 do 16 sierpnia. Wyruszamy w czwartek (13.08) po Mszy św. o 700. Ze względu na koronawirusa noclegi możliwe są jedynie pod namiotami w wyznaczonym miejscu po wcześniejszym zapisaniu się na listę. Dla reszty uczestników jest możliwość przyjazdu na dróżki w piątek i sobotę. Żeby zamówić transport ich także prosimy o zapisy w zakrystii po Mszach św. do 9 sierpnia. Filmowe zaproszenie znajdziemy w okienku Parafia Pychowice na YouTube, gdzie ukaże się w niedługo zaproszenie na odpust do Bodzowa. Aby otrzymywać na bieżąco informacje prosimy o włączenie subskrypcji naszego kanału.
 5. Zapraszamy do kaplicy w Kostrzu na trzy kerygmatyczne uwielbienia połączone z warsztatami wokalno-bębniarskimi we wtorki od 4. do 18.08, w godz. 1800–2000. Szczegóły w naszych mediach.
 6. Korzystajmy z mediów parafialnych. „TV Od Serca” transmituje nabożeństwa i oferuje filmiki z życia parafii i naszej ziemi. Są dostępne dwumiesięcznik „U Bożego Serca” i tygodnik „Wzgórze serc” w wersji wakacyjnej (dwutygodniowej), którego nowy numer ukaże się za tydzień.
 7. Korzystajmy z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła – „Niedzieli”, czy „Gościa Niedzielnego” piszącego o fenomenie katedr oraz o wybitnych basie i kompozytorze.
 8. Dziękujemy tym, którzy wsparli misje ofiarami do puszek (zebraliśmy 3.021 zł) oraz przekazując zużyty sprzęt RTV-AGD.
 9. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. Cieszymy się, że modlicie się z nami i zapraszamy w przyszłości. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej.