Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitwy o trzeźwość narodu. Niech zachętą do walki z nałogami będzie dla nas przykład obrońców Polski walczących z potopem sowieckim w 1920 r. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach naszego kraju i o naszej Ojczyźnie, która stale potrzebuje świadomych patriotów walczących o wolność ducha.
 2. Przeżywamy dzisiaj odpust w historycznej kaplicy w Bodzowie pw. MB Śnieżnej. Zapraszamy do zobaczenia kaplicy z bliska poprzez udział we Mszach św. lub za pośrednictwem naszej TV, gdzie znajdują się filmiki na jej temat. W dniu dzisiejszym wspomaga nas w budowie kościoła parafia patronacka pw. Św. Teresy z Rabki, do której pojechał ks. Piotr Pawelec, dyrektor szkoły z Nowej Huty.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zakończenie Krakowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę
  • we wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy 
  • w czwartek – święto NMP Kalwaryjskiej;  od 1700 do 1800 adoracja i po Mszy św. przez godzinę adoracja rodziców za swoje dzieci animowana przez Matki w Modlitwie
  • w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika KL Auschwitz. Na wezwanie naszego biskupa od 17.00 do 18.00 adoracja w ramach sztafety modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej, z okazji 100-lecia bitwy warszawskiej
  • w sobotę – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek mszy św. niedzielny. Jest to święto nakazane, w którym jesteśmy zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. W tym dniu na każdej Mszy św. poświęcimy owoce, zioła i kwiaty. Tego dnia obchodzimy 62. Rocznicę powstania naszej parafii (w 1958 r.) oraz 100. rocznicę „Cudu nad Wisłą” polecając w modlitwie naszą parafię, Ojczyznę i wojsko Polskie. Rozpoczniemy Nowennę do  Wspomożycielki.
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 2. W czwartek (13 VIII), po mszy porannej, wyrusza z naszej parafii 71. piesza pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej pod przewodnictwem ks. Pawła i p. Stefana Sobelgi. Pielgrzymi będą wędrować do Maryi wypraszając łaski dla naszej parafii. Dziś ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę w zakrystii. Ze względu na koronawirusa noclegi możliwe są jedynie pod namiotami w wyznaczonym miejscu po zapisaniu się na listę. Inni pielgrzymi mogą przyjeżdżać na 700 na Mszę św. i na „dróżki „w piątek i sobotę. Wtedy wyjazd jest o 530 sprzed kościoła i powrót ok. 1600. Żeby zamówić transport ich także prosimy o zapisanie się w zakrystii.
 3. W przyszłą niedzielę przeżyjemy Dzień solidarności z ludnością zniszczonego Bejrutu. Modlitwę połączymy w tym dniu z ofiarą zbieraną przez Caritas do puszek przed kościołami dla poszkodowanych
 4. Zapraszamy do kaplicy w Kostrzu na dwa kerygmatyczne uwielbienia połączone z warsztatami wokalno-bębniarskimi we wtorki 11. i 18 sierpnia, w godz. 1800-2000. Szczegóły w naszych mediach.
 5. Korzystajmy z mediów parafialnych. „TV Od Serca” na kanale Parafia Pychowice na YouTube transmituje nabożeństwa i oferuje filmiki z życia parafii i naszej ziemi. Są dostępne dwumiesięcznik „U Bożego Serca” i tygodnik „Wzgórze serc”, którego nowy, dwutygodniowy numer ukazał się dzisiaj.
 6. Korzystajmy z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła – „Niedzieli”, czy „Gościa Niedzielnego” piszącego m.in. o recepcie na pojednanie oraz dlaczego należy wypowiedzieć konwencję stambulską. W TVP 1, w czwartek, o 2100 koncert „Abba Ojcze” z Jasnej Góry – pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II
 7. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. Cieszymy się, że modlicie się z nami i zapraszamy w przyszłości. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej.