Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. To znak, że trzeba się spieszyć, aby dobrze wykorzystać czas duchowego przygotowania do Świąt, w tym dobrze skorzystać z najważniejszego przygotowania adwentowego czyli sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi 15 min. przed każdą Mszą św. (aby zdążyć przed Liturgią Słowa) oraz w czasie nabożeństw.
 2. Postarajmy się uczestniczyć w roratach, Mszach św. ku czci Matki Bożej. Są one odprawiane w Pychowicach i w Kostrzu od poniedziałku do soboty o godz. 700. Ze względu na sytuację obostrzeń zapraszamy normalnie do świątyni z lampionami, a tych którzy będą musieli pozostać w domu zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. z naszą „TV Od Serca” albo do wysłuchania przynajmniej filmiku z Ewangelią Dnia, będącego duchowym minimum adwentowego „pokarmu Słowa Bożego”. Dla młodych przygotowany został codzienny konkurs „Adwent z Janem Pawłem II”, który można znaleźć na stronie pychowicesdb.pl. Filmowe info o roratach znajdziemy na kanale naszej telewizji.
 3. Z okazji zbliżających się Świąt wspieramy ubogich z naszej parafii w formie artykułów spożywczych, dobrowolnych datków oraz nabycia wigilijnej świecy „Caritas” w cenie 6 zł. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki dla ubogich lub do puszki w zakrystii.
 4. Poświęcone opłatki w obecnej sytuacji będą dostępne w zakrystii, w domu Sióstr Jadwiżanek, w sklepach państwa Szczypczyków na ul. Sodowej i Skalicy, państwa Starowiczów na ul. Jemiołowej,  państwa Stryszowskich na ul. Dąbrowa. Ofiara z opłatków jest przeznaczona na budowę kościoła.
 5. Dziś zbierane są ofiary na okna do nowego kościoła. Mamy nadzieje je zakupić w niedługo.
 6. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek –  wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O 1200 rozpoczyna się Godzina Łaski, jedyna taka godzina w całym roku, w której Matka Boża wysłuchuje wszystkich próśb (w tym czasie kościół w Pychowicach i kaplica w Kostrzu będą otwarte dla chcących się pomodlić w świątyni)
  • w 2. czwartek – od 1700 w Pychowicach godzinna adoracja wynagradzająca, a po Mszy św. adoracja rodziców za swoje dzieci animowana przez ruch „Matki w modlitwie”. 19 grudnia przypada 6. rocznica ich działania w naszej parafii (mówi o tym artykuł w naszym tygodniku), dlatego dziękujemy im za tak piękną pracę duchową, a odważne mamy zapraszamy do tej grupy
  • w piątek –  od 1700 do 1800 adoracja
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 8. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań związanych z pandemią, w tym limitu 15 osób w kościele w Pychowicach i 10 osób w kaplicy w Kostrzu. Obowiązująca dyspensa od obowiązku Mszy św. zachęca do korzystania z pośrednictwa mediów. TV Od Serca transmituje wszystkie Msze św. i nabożeństwa z Pychowic. Dla osób modlących się przez media jest w niedziele Komunia św. zaraz po Mszach św.
 9. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym gazet znajdujących się przy wejściu do kościoła. Polecamy tygodniki Gość Niedzielny, Niedziela. Zapraszamy do naszych mediów parafialnych, w tym do przeczytania w naszym tygodniku m.in. czym jest „Godzina łaski” oraz o 5-leciu Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci w naszej parafii działającego przy kaplicy w Kostrzu.
 10. Nasza TV Od Serca opublikowała pierwsze „Wypominki filmowe 2020”. A w tych dniach odszedł do wieczności z naszej Wspólnoty parafialnej śp. Leon Raputa. Wieczny odpoczynek…