Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Dzisiaj na mszy św. o 1200 i po niej spotkanie przygotowujące do I Komunii św.
  2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • w środę – wspomnienie bł. Laury Vicuna, wychowanki salezjańskiej
  • w czwartek – z racji kolędy adoracja wynagradzająca o 1930 w Pychowicach
  • w piątek (24. stycznia) – święto św. Franciszka Salezego. Jest on głównym patronem zgromadzenia salezjańskiego i rodziny salezjańskiej, Straży Honorowej NSPJ i dziennikarzy. Tego dnia przypada też comiesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Współpracowników salezjańskich, członków ADMY-y i Straży Honorowej oraz pozostałych czcicieli Wspomożycielki zapraszamy na 1700 na nabożeństwo, w czasie którego przez wstawiennictwo Maryi przedstawimy Bogu prośby i podziękowania  składane do szklanej kuli przy drzwiach kościoła. O 1800 zostanie odprawiona msza św. w tych intencjach
  • w sobotę – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym babciom i dziadkom w Dniu ich święta, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki
3. Za tydzień obchodzimy pierwszą Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża. Tego dnia, na mszy św. o 1030 kolędy zaśpiewa chór męski „Lutnia krakowska”.
4. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. W ostatnim tygodniu kolędy złożymy wizytę mieszkańcom Kostrza i Bodzowa, z ul. Dąbrowa, Bobrowa, Tyniecka, Nierówna, Prof. Ślaskiego, Bojanówka, Fosa, Zaciernie, Pustelnia, Widłakowa, Bodzowska, Srebrne Uroczysko, Wielkanocna, Jachimeckiego. Rozkład kolędy znajdziemy na naszej stronie internetowej lub na kartkach z tyłu kościoła. Przekażmy też informację sąsiadom, których dziś nie ma w kościele. Przed drzwiami wejściowymi znajduje się poświęcona woda. W czasie kolędy: msze są o 700 rano; kancelaria także rano; ks. Jan w dni oratorium, tj. poniedziałki, środy i piątki, chodzi po kolędzie od 1800. Osoby nie mogące być w domu w wyznaczonym czasie mogą przyjąć duszpasterzy w dodatkowym terminie, uzgadniając go telefonicznie lub mailowo.
5. Oratorium dziecięce zaprasza na półkolonie w dniach 3-7 lutego oraz na kolonie letnie w dniach 10-19 lipca w Kołobrzegu.
6. W przyszły piątek, 31 stycznia, o 1800, uczcimy św. Jana Bosko, wielkiego wychowawcę i przyjaciela młodzieży, założyciela zgromadzenia salezjańskiego i Rodziny Salezjańskiej. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, grupy parafialne, a szczególnie dzieci i młodzież. Będziemy się wspólnie modlić o dalszy rozwój dzieła salezjańskiego w Pychowicach, w tym o pomyślne kontynuowanie budowy kościoła i Domu parafialnego.
7. W stulecie urodzin św. Jana Pawła II przypadające w tym roku oraz w 25-lecie poświęcenia kaplicy w Kostrzu, na prośbę ks. proboszcza, kard. Stanisław Dziwisz przekazał naszej parafii dla kościoła w Pychowicach i kaplicy w Kostrzu relikwie papieża. A z Inspektoratu salezjańskiego otrzymaliśmy relikwie bł. Augusta Czartoryskiego i bł. Zefiryna Namucura (jego życiorys znajduje się w naszym tygodniku). Potrzebne są do nich relikwiarze podobne do tych stojących pod obrazem Serca Jezusa. Chętni do ich ufundowania proszeni są o zgłoszenie się do duszpasterzy.
8. Zachęcamy do korzystania z mediów katolickich, w tym prasy katolickiej wyłożonej z tyłu kościoła.