Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitwy o trzeźwość narodu. Niech zachętą do walki z nałogami będzie dla nas przykład obrońców Ojczyzny z 1920 r. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach naszego kraju i o naszej Ojczyźnie, która stale potrzebuje świadomych patriotów walczących o wolność ducha.
 2. Witamy serdecznie w naszej Wspólnocie parafialnej ks. Marka Koguta, nowego katechetę w SP w Pychowicach, który od dnia wczorajszego zamieszkał w domu salezjańskim w Pychowicach.
 3. Dzisiaj wspomagają nas w budowie kościoła parafie patronackie pw. św. Michała Archanioła z Mszany Dolnej, do której pojechał ks. Robert i parafia Kasina Wielka, gdzie posługuje ks. Kazimierz.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła. Comiesięczne wspomnienie  Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na 1700 na nabożeństwo maryjne z procesją różańcową wokół kościoła z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do szklanej kuli przy drzwiach kościoła. W tych intencjach będzie o 1800 Msza św.
  • w środę  – uroczystość NMP Częstochowskiej oraz wspomnienie św. Zefiryna Namuncura, wychowanka salezjańskiego, którego relikwie przechowujemy w naszym kościele
  • w czwartek – wspomnienie św. Moniki; od 1700 do 1800 adoracja
  • w piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 2. W przyszłą niedzielę ma miejsce odpust w kaplicy w Kostrzu pw. MB Częstochowskiej, o 1000, pod przewodnictwem salezjańskiego biblisty, ks. dr Romana Mazura. Będzie to kolejna okazja, aby uczcić budowniczych kaplicy sprzed 25 lat oraz świętować 10-lecie Straży Honorowej w naszej parafii i doroczne święto OSP Kostrze. Zapraszamy wszystkich parafian, w tym przedstawicieli wymienionych środowisk. Zachęcamy do pójścia do kaplicy pieszo, aby w ten sposób odbyć małą pielgrzymkę na naszą „parafialną Jasną Górę”. Ze względów epidemiologicznych nie będzie procesji, a Komitet Jubileuszowy odwołał planowany kolejny raz piknik parafialny w Kostrzu. Dla osób nie mogących być na Mszy św. będzie bezpośrednia transmisja Mszy św. za pośrednictwem YouTube. Zapraszamy też do zobaczenia kaplicy z bliska poprzez udział we Mszach św. lub za pośrednictwem naszej „TV Od Serca”, gdzie znajduje się film na jej temat i zaproszenie na sam odpust. Z okazji święta naszych strażaków ukazał się dziś w naszej TV wywiad z jej szefem, Łukaszem Balonem. W ten sposób rozpoczynamy nowy cykl filmów „Rozmowy Od Serca z…”, w którym będziemy przedstawiać wywiady z osobami pełniącymi funkcje publiczne, a jednocześnie związanymi z naszą parafią i naszymi trzema osiedlami.
 3. Na pomoc dla ludności zniszczonego Bejrutu zebraliśmy do puszek Caritas 2.200 zł.
 4. Celem odpowiedzi na wyzwania pandemiczne rozpoczęliśmy remont toalety przy oratorium. Docelowo unowocześniona stara toaleta będzie dla mężczyzn, a budowana nowa dla kobiet. Roboty potrwają do przyszłego tygodnia, aczkolwiek obecnie możliwe jest korzystanie ze starej toalety.
 5. Korzystajmy z mediów parafialnych. Dziś ukazało się nowe „Wzgórza serc”, które wraca do cyklu tygodniowego. Korzystajmy również z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” podpowiada plan życia i działania dla naszej parafii.
 6. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. Cieszymy się, że modlicie się z nami i zapraszamy w przyszłości. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej.