Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitwy o trzeźwość narodu. Modlimy się o wolność duchową.
 2. Dziś na mocy postanowienia papieża Franciszka Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. Również dzisiaj przeżywamy odpust w kaplicy w Kostrzu pw. MB Częstochowskiej. Jest to kolejna okazja, aby uczcić budowniczych kaplicy sprzed 25 lat oraz świętować 10-lecie Straży Honorowej w naszej parafii i doroczne święto OSP Kostrze. Transmisję uroczystości zapewnia nam „TV Od Serca”.
 3. Dzisiaj wspomaga nas w budowie kościoła parafia patronacka pw. św. Marii Magdaleny z Rabki Zdrój, do której pojechał ks. Jan.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • w poniedziałek – Dzień Solidarności i Wolności. Z okazji ostatniego dnia miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Bosko w int. dobrodziejów budowy kościoła i za rodzinę salezjańską
 • I-y czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. Na mszach św. modlitwa o powołania. Godzina Święta przed Mszą św. wieczornej  w Pychowicach i po Mszy św. w Kostrzu
 • I-y piątek – adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi na Mszy św. porannej, a wieczorem od 1700 w kościele parafialnym i od 1600 w kaplicy w Kostrzu. Przed południem odwiedziny chorych z posługą sakramentalną
 • I-a sobotanabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca, o 700 w Pychowicach i w Kostrzu
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 2. Od 1 września powraca roczny rozkład Mszy św. czyli w Pychowicach niedzielna Msza św. o 1030, a w Kostrzu niedzielna Msza św. o 1600 oraz Msze św. w tygodniu o 1700. Msze św. w kaplicy w Bodzowie o 1015 będą do końca września. Powraca też codzienna adoracja o 17.30 w Pychowicach. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca jest adoracja, a taca inwestycyjna przeznaczona jest na okna do nowego kościoła.
 3. We wtorek (1 września 2020) rozpoczęcie nowego roku szkolnego, który dobrze jest zacząć z błogosławieństwem Bożym. Dlatego zapraszamy dzieci z bliskimi oraz nauczycieli i pracowników szkół na Msze św. Ze względu na obecną sytuację, w której każda klasa ma rozpoczęcie roku o innej godzinie, 1 września będą Msze św. adresowane do klas 1-ych – dla Kostrza o 915, a dla Pychowic o 1045. Natomiast pozostałe osoby zapraszamy na Msze św. 1-piątkowe: dla SP w Pychowicach o 1630, a dla SP w Kostrzu o 1700. Spowiadamy pół godziny przed tymi Mszami św. oraz w czasie każdej Mszy św. niedzielnej, 15 min. przed jej rozpoczęciem. Przypominamy o wadze spowiedzi przed 1. piątkiem.
 4. W odpowiedzi na wyzwania pandemiczne zrobiliśmy remont toalety przy oratorium. Stara, zmodernizowana toaleta jest teraz dla mężczyzn, a wybudowana nowa dla kobiet. Zrobiliśmy to w części systemem gospodarczym dzięki pracy ks. Jana i p. Ryszarda Wierzbickiego. Do salek oratoryjnych w tygodniu mają wstęp tylko dzieci i osoby odpowiedzialne za oratorium. Dla opiekunów dzieci został zainstalowany dzwonek. Zainstalowaliśmy też zostały dozowniki na płyn dezynfekujący przy wejściu do kościoła w Pychowicach i kaplicy Kostrzu oraz w oratorium. Pamiętajmy o zachowaniu obowiązujących przepisów
 5. Pod koniec sierpnia nastąpiły zmiany w obsadzie osób zaangażowanych w parafii. Zgodnie z decyzją przełożonych ks. Pawła Centnara, który przeszedł do pracy w SALTROM-ie na Dębnikach, zastąpił ks. Marek Kogut, który będzie nowym katechetą w SP w Pychowicach i opiekunem Liturgicznej Służby. Ks. Paweł będzie katechizował w Kostrzu za ks. Patryka, który poszedł do Rzeszowa na miejsce właśnie ks. Marka. S. Annę Kotyrę w katechezie w Pychowicach zastąpiła s. Magdalena Radko. S. Agnieszka Tokoń będzie dalej kierownikiem oratorium dziecięcego i scholki, a ks. Jan Bednarz pozostaje dalej katechetą w Kostrzu i wychowawcą oratorium.
 6. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Stefana Szczypczyka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…