Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W Pychowicach, o 1730, codzienne adoracje. Od czwartku (1 X) rozpoczynamy codzienne nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach, które są odprawiane w Pychowicach o 1730; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630 i w niedziele o 1530; w kaplicy w Bodzowie o 1800. W poniedziałek, po Mszy wieczornej w Pychowicach, spotkanie zelatorów Róż.
 2. Dzisiaj w budowie kościoła wspierają nas parafie patronackie z Mszany Dolnej (Miłosierdzia Bożego) i Rokicin Podhalańskich, do których pojechali ks. Jan i ks. Robert. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w środę – wspomnienie św. Hieronima i z okazji ostatniego dnia miesiąca św. Jana Bosko. Msza św. Rodziny salezjańskiej (sdb, ssw, ADMA) oraz za dobrodziejów budowy kościoła
  • w 1. czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Godzina Święta - w Pychowicach od 1700, a w Kostrzu po Mszy św. W WSD TS na Łosiówce inauguracja roku akademickiego
  • w 1. piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Spowiedź od 645, a wieczorem od 1700 w kościele parafialnym i od 1600 w kaplicy w Kostrzu. Od 1700 do 1800 adoracja Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  • w 1. sobotęNabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca, o 700 w Pychowicach i w Kostrzu. O 1000 w Kostrzu comiesięczne spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5.  W przyszłą niedzielę wspominamy św. Franciszka z Asyżu, patrona Straży Honorowej NSPJ i ekologów. O 1700 w Pychowicach procesja różańcowa wokół kościoła. Z okazji pierwszej niedzieli adoracja w miejsce homilii, a taca przeznaczona jest na okna do nowego kościoła
 6. Rozpoczęły się zapisy u pp. Dusików na warsztaty dla małżeństw i narzeczonych „Do tańca i różańca”. Ze względu na limit miejsc decyduje pierwszeństwo zapisów.
 7. W piątek (2 X), o 1900, ruszają w Pychowicach spotkania dla dorosłych „Duchowość Od SERCA do serca”, które poprowadzą siostry jadwiżanki. Spotkania będą co dwa tygodnie i są adresowane zwłaszcza do rodziców młodych przygotowujących się do I Komunii św. i do bierzmowania, ale zapraszamy także innych dorosłych. Dla osób, które nie będą mogły przybyć do kościoła, katechezy będą transmitowane przez naszą TV Od Serca i będzie można je oglądnąć w dowolnym czasie.
 8. Zapraszamy dzieci do oratorium dziecięcego w piątki, od 1430 do 1700 i w soboty, od 1100 do 1300. Zapisy u ks. Jana. Młodzież od 12. roku życia zapraszamy do Oratorium młodzieżowego 12+ w piątki, od 1845 do 2030. Dla chętnych do śpiewania jest scholka „Boże kwiatki” oraz Schola młodzieżowa. Chłopców młodszych zapraszamy do ministrantów, a starszych do lektorów.
 9. Dziękujemy animującym męskie „Oblężenie Jasnej Góry” w Kostrzu – grupie „Droga odważnych”
 10. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Dziś pojawił się nowy miesięcznik dla najmłodszych „Staś”. Na domenie odserca.tv jest filmowe zaproszenie na warsztaty małżeńskie „Do tańca i różańca” oraz Zwiastun filmu „1477 - Jan Długosz i jego Pychowice”.
 11. Do 5 X trwa głosowanie na Budżet obywatelski, który możemy współtworzyć głosując. Dziś po każdej mszy strażacy z OSP Kostrze rozdają karty do głosowania i propozycje numerów projektów dotyczących terenu naszej parafii. Wypełnione karty należy przynieść w sobotę do remizy OSP Kostrze 9.00-14.00 lub w przyszłą niedzielę pod nasz kościół 8.00-13.30 i 18.00- 19.30.