Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Z okazji pierwszej niedzieli na Mszach św. adoracja w miejsce homilii. Wspominamy dzisiaj św. Franciszka z Asyżu, patrona Straży Honorowej NSPJ oraz ekologów. Dziś, po Mszach św., w ramach głosowania w nowej edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa, animowani przez OSP Kostrze możemy oddać głos na wspólne projekty z naszego terenu.
 2. Dziś na 1700 zapraszamy do Pychowic na procesję różańcową wokół kościoła z okazji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. Jest to święto patronalne Róż Różańcowych, których w naszej parafii jest 11. (żeńskie i męskie, rodzinna, dziecięca), a zrzeszają one ponad 250 członków. W pierwsze niedziele miesiąca mają one zmianę tajemnic różańcowych. Dziękujemy im za bezcenny modlitewny wkład w życie parafii. Zapraszamy w szeregi Róż oraz na codzienne nabożeństwa różańcowe, które są w Pychowicach o 1730; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630 i w niedziele o 1530; w kaplicy w Bodzowie o 1800.
 3. Taca dzisiejsza przeznaczona jest okna do nowego kościoła. Na ten cel w tym miesiącu uzbieraliśmy z przelewów, kopert i tacy 23.209,50 zł. Parafie patronackie wsparły nas następującymi kwotami: Spytkowice – 8 540 zł, Niedźwiedź – 6 150 zł, Poręba Wielka – 4 080 zł, Mszana Dolna, Miłosierdzie – 9 133 zł, Rokiciny – 3 420 zł. Zebraliśmy do tej pory 2/3 potrzebnej kwoty i finalizujemy negocjacje z firmami. Zapraszamy też sponsorów chcących ufundować małe okna w cenie od 700 do 3 500 tys. zł lub duże od 13-42 tys. zł. Tabliczki fundatorów, wśród których jest już  Róża Matek z Pychowic oraz trzy rodziny, zostaną umieszczone na kwaterze ufundowanego okna. Aby ułatwić wybór okna zapraszamy na filmik naszej TV na domenie odserca.tv. W Domu parafialnym wytynkowano ściany wewnętrzne.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej oraz bł. Alberta Marvelli, bws
  • w środę – wspomnienie NMP Różańcowej. Na Mszy św. o 1800 bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży
  • w czwartek – obchodzimy 76. rocznicę poświęcenia kapliczki pw. NSPJ w Pychowicach (1944 ) i 565. rocznicę objęcia w dzierżawę Pychowic przez Jana Długosza (1455). Przed Mszą św. adoracja ogólna od 1700 do 1800, a po godzinna adoracja rodziców za dzieci.  
  • w piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka; 1700-1800 adoracja Najśw. Sakramentu
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. W sobotę (10 X) wybierzmy się na kolejną Pieszą pielgrzymkę Śladami Karola Wojtyły Robotnika z Dębnik do Łagiewnik. Ze względu na pandemię w tym roku docieramy do Centrum św. Jana Pawła II samodzielnie na Eucharystię, na godz. 1400. Tego dnia odbędzie się także pielgrzymka dzieci do Sanktuarium MB na Krzeptówkach.
 7. Zapraszamy dzieci do oratorium dziecięcego (w piątki, od 1430 do 1700 i w soboty, od 1100 do 1300) oraz do scholki „Boże kwiatki” i do ministrantów. Młodzież zapraszamy do Oratorium młodzieżowego 12+ w piątki, od 1845 do 2030 oraz do Scholi młodzieżowej i do lektorów.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy „Dzień Papieski” i doroczną zbiórkę do puszek Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży. We Mszy św. o 1030 uczestniczą kandydaci do bierzmowania i ich rodzice.
 9. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła, a tu do lektury nowego miesięcznika dla najmłodszych „Staś”. Na domenie odserca.tv jest do oglądnięcia m.in. pierwsza konferencja dla dorosłych „Duchowość od Serca do serca” oraz zaproszenie na warsztaty małżeńskie „Do tańca i różańca”, na które można się jeszcze do środy zapisać.