Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Obchodzimy dzisiaj „Dzień Papieski” połączony ze zbiórką do puszek Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży. Gościmy Sylwię i Klaudię, wolontariuszki Fundacji, których boiogramy znajdziemy we „Wkładce oratoryjnej” i na naszej stronie www. Z radością informujemy, że Carlo Acutis, wielki czciciel Jana Pawła II i zakochany w Eucharystii geniusz komputerowy, który zmarł na białaczkę w wieku 15 lat, został w sobotę beatyfikowany w Asyżu.
 2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe, które są w Pychowicach o 1730; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630 i w niedziele o 1530; w kaplicy w Bodzowie o 1800.
 3. Dziś w budowie kościoła wspiera nas parafia z Sieniawy, do której pojechał ks. Kazimierz.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera oraz bł. Alexandrinę da Costa, współpracownicę salezjańską (ssw), która 13 lat żyła tylko Komunią św. Tego dnia rozpoczyna się ogólnopolska Nowenna w obronie życia dzieci zagrożonych aborcją eugeniczną
  • w środę – wspomnienie św. Małogorzaty Alacoque. Była ona „sekretarką Serca Jezusowego” i jest patronką naszej Straży Honorowej, która gromadzi się na mszy św. o 1800. Z okazji święta Edukacji Narodowej nauczycielom i wychowawcom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi
  • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, doktor Kościoła. Rozpoczynamy comiesięczną nowennę do MB Wspomożycielki. 1700-1800 - adoracja Najśw. Sakramentu
  • w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. 1700-1800 - adoracja Najśw. Sakramentu
  • w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Za tydzień (20 października) Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień misyjny. Taca przeznaczona jest na misje. Odwiedzą nas też młodzi z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego ze sklepikiem misyjnym, którzy zbierać będą do puszek na rozbudowę Centrum dla dzieci w Sierra Leone. We Mszy św. o 1200 uczestniczą dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodzice z Pychowic oraz o 1600 w kaplicy w Kostrzu dla tamtejszej szkoły.
 7. Zapraszamy Rodzinę salezjańską, czyli salezjanów współpracowników i członków ADMY oraz osoby chcące dołączyć się do tych grup, na Wspólnotowy Dzień Skupienia w Pychowicach, w sobotę (17 października). O 1000 adoracja, przerwa na kawę i konferencja; 1200 Msza św. i po niej posiłek.
 8. Zapraszamy dzieci do oratorium dziecięcego (w piątki, od 1430 do 1700 i w soboty, od 1100 do 1300) oraz do scholki „Boże kwiatki” i do ministrantów. Młodzież zapraszamy do Oratorium młodzieżowego 12+ w piątki, od 1845 do 2030 oraz do Scholi młodzieżowej i do lektorów.
 9. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w ostatnią niedzielę w  procesję różańcową w Pychowicach oraz w pielgrzymkę Śladami Karola Wojtyły Robotnika z Dębnik do Łagiewnik, jak również w animację bierzmowania, w tym katechetom ks. Pawłowi i ks. Patrykowi oraz siostrom jadwiżankom, a rodzicom bierzmowanych za ufundowanie białej kapy liturgicznej.
 10. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Zabierzmy kartki na wypominki i wypiszmy na nich imiona zmarłych, ofiarując im modlitwę Kościoła. Kartki na wypominki roczne, powinny mieć napis „Roczne”, natomiast pozostałe będą oznaczały wypominki listopadowe. Za zmarłych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić codziennie na różańcu w kościele parafialnym o 1730 i w kaplicy w Kostrzu o 1630. W środy listopada, o 1800, odprawiona będzie za nich zbiorowa msza św. Za zmarłych w wypominkach rocznych modlimy się na różańcu w Pychowicach - w każdą niedzielę w ciągu roku - przed trzema pierwszymi mszami św., a w Kostrzu - przed mszą św. o 1000. W trzecie środy miesiąca, o 1800, odprawiona będzie za nich zbiorowa msza św. Zwracamy uwagę, że ofiary powinny być proporcjonalne do rodzaju wypominków oraz ilości wypisanych imion zmarłych.
 11. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Na domenie odserca.tv ukazał się zapowiadany film „1477 – Jan Długosz i jego Pychowice” powstały z okazji kolejnej rocznicy objęcia Pychowic w dzierżawę przez największego polskiego kronikarza.
 12. W tych dniach pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Michalinę Grucę i Stanisławę Kowalską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…