Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Trzecia niedziela Adwentu przybliża nas do drugiej części Adwentu, w której zaczniemy bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Od czwartku (17 grudnia) czytania mszalne mówią o tym przygotowaniu. Chciejmy, aby ten przedświąteczny okres był czasem duchowego wysiłku osobistego i w naszych rodzinach. Podstawą przygotowania się do Świąt jest oczyszczenie serca. Spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą św. (aby zdążyć przed Liturgią Słowa) oraz w czasie nabożeństw. W owocnym przeżyciu Adwentu pomaga też udział w Roratach, które są odprawiane od poniedziałku do soboty o 700 oraz udział w Nowennie do Dzieciątka Jezus, którą rozpoczniemy w środę (16 grudnia) na Mszach św. Pozostających w domu ze względu na ograniczenia pandemiczne zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. z naszą „TV Od Serca” albo do wysłuchania przynajmniej filmiku z Ewangelią Dnia, będącego duchowym minimum adwentowego „pokarmu Słowa Bożego”. Dla młodych trwa codzienny konkurs „Adwent z Janem Pawłem II”.
 2. Z okazji zbliżających się Świąt wspieramy ubogich z naszej parafii w formie artykułów spożywczych, dobrowolnych datków oraz nabycia wigilijnej świecy „Caritas” w cenie 6 zł. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki dla ubogich lub do puszki w zakrystii.
 3. Poświęcone opłatki w obecnej sytuacji będą dostępne w zakrystii, w domu Sióstr Jadwiżanek, w sklepach państwa Szczypczyków na ul. Sodowej i Skalicy, państwa Starowiczów na ul. Jemiołowej, państwa Stryszowskich na ul. Dąbrowa. Ofiara z opłatków jest przeznaczona na budowę kościoła. W niedzielę na ten cel zebrano 7.420 zł. Roczny bilans zostanie przedstawiony w naszym dwumiesięczniku.
 4. Chorzy, którzy w I-y piątek nie skorzystali z posługi sakramentalnej, mogą to uczynić zwracając się do parafii za pośrednictwem swoich bliskich lub telefonicznie.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
  • w czwartek – od 1700 w Pychowicach godzinna adoracja wynagradzająca
  • w piątek – od 1700 do 1800 adoracja
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 7. Rozkład kolędy - która ze względu na panującą sytuację w tym roku odbędzie się zasadniczo w kościele w Pychowicach i w kaplicy w Kostrzu - zostanie za tydzień zamieszczony na naszej stronie internetowej pychowicesdb.pl oraz jako wkładka do tygodnika „Wzgórze serc” (również wyłożona oddzielnie), aby każdy mógł się zapoznać z dniem odwiedzin duszpasterskich.
 8. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań związanych z pandemią, w tym limitu 15 osób w kościele w Pychowicach i 10 osób w kaplicy w Kostrzu. Obowiązująca dyspensa od obowiązku Mszy św. zachęca do korzystania z pośrednictwa mediów. TV Od Serca transmituje wszystkie Msze św. i nabożeństwa z Pychowic. Dla osób modlących się przez media jest w niedziele Komunia św. zaraz po Mszach św.
 9. Zapalając dziś o 1930 święcę w oknie lub wirtualnie na swiatlowolnosci.ipn.gov.pl włączamy się w akcję społeczną „Ofiarom Stanu Wojennego. Zapal Światło wolności”. Nawiązuje ona do historycznych gestów św. Jana Pawła oraz Ronalda Reagana, którzy 13.12.1981 r. w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
 10. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym gazet znajdujących się przy wejściu do kościoła. Zapraszamy do naszych mediów parafialnych. W naszym tygodniku znajdziemy informację nt. rozpoczynającego się teraz Roku św. Józefa, odpustach z tym związanych i nowym czasopiśmie.
 11. A w tych dniach odeszła do wieczności z naszej Wspólnoty parafialnej †Anastazja Raputa. Wieczny odpoczynek…