Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich, który jest propozycją nowego stylu życia i wrażliwości na potrzebujących. Przed kościołem zbiórka do puszki Caritas. Dzisiejsze czasy przynoszą aż nadto ubóstwa. Chętni mogą się włączyć w działalność tymczasowych szpitali dla osób chorych na COVID 19, do czego zaprasza wojewoda małopolski. Szczegóły na stronie www.muw.pl.
 2. Drodzy Parafianie, ze względu na pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 u ks. proboszcza Roberta Bielenia i ks. Jana Bednarza, wszyscy duszpasterze pracujący w parafii w Pychowicach zostali objęci kwarantanną. Stan podgorączkowy (bez żadnych innych objawów) pojawił się u ks. Roberta w ostatnią niedzielę (8 listopada) w nocy. Niezwłocznie poddał się on izolacji i skonsultował się ze swoim lekarzem. W czwartek po południu otrzymał pozytywny wynik testu. Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi wszyscy salezjanie zamieszkujący dom zakonny w Pychowicach podjęli kwarantannę. W najbliższych dniach naszych księży będą zastępować salezjanie z innych placówek krakowskich, m. in. pracujący w naszej parafii ks. Paweł Centnar i ks. Ireneusz Macioł. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich chorych z naszej parafii i o pracownikach ochrony zdrowia.
 3. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań władz kościelnych i państwowych związanych z pandemią. W związku z nowymi wytycznymi limit w kościele w Pychowicach wynosi 15 osób, a w kaplicy w Kostrzu 10. Dyspensa od obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św. jest połączona z zachętą do korzystania z pośrednictwa mediów. Nasza TV Od Serca transmituje wszystkie Msze św. i nabożeństwa z Pychowic. Dla osób modlących się przez media jest w niedziele dodatkowa Komunia św. zaraz po Mszach św. Ze względu na kwarantannę, nie będzie dodatkowej Komunii w Bodzowie.
 4. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach, codziennie pół godziny przed wieczornymi mszami św. W środy listopada, w Pychowicach, o 1800, jest odprawiana za nich Msza św. Na adoracjach modlimy się też za Ojczyznę i Kościół w Polsce oraz o ratunek przed pandemią i jej następstwami.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Dziś o 1200 Msza św. imieninowa zakrystianki, s. Karoliny
  • w czwartek – od 1700 adoracja wynagradzająca
  • w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. Od 1700 adoracja Najśw. Sakramentu
  • w sobotę – wspomnienie ofiarowania NMP.
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla kończącą Rok Liturgiczny. Na Mszach św. odnowimy akt przyjęcia Chrystusa na Króla i Pana. Jest to święto patronalne jadwiżanek, Straży Honorowej Serca Jezusowego i naszej Akademii Rycerskiej. Ze względu na pandemię uroczystość będą ściśle modlitewne. Tego dnia wspomnianym św. Cecylię, patronkę śpiewu.
 8. Celem upamiętnienia tych, którzy od nas odeszli w ostatnim roku, TV Od Serca planuje nakręcić „Wypominki filmowe 2020”, które będą wyświetlone na naszej domenie telewizyjnej. Rodziny zmarłych z ostatniego czasu są zaproszone do przesłania na mail parafialny do trzech fotografii swoich bliskich, wśród których warto podesłać zdjęcie legitymacyjne
 9. Dziękujemy „Orlej Straży” za animację Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanych. Straż zebrała do puszek 2 456, 71 zł. Opisu tego co się wtedy działo dokonał dziennikarz „Niedzieli”, którego przedruk artykułu znajdziemy w naszym tygodniku „Wzgórze serc” lub na naszej stronie.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody Dnia Niepodległości w naszym kościele, w tym ks. Janowi za przygotowanie pięknej dekoracji patriotycznej w kościele i ulotki omawiającej przesłanie tejże dekoracji.