Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Trwa Wielki Post. Zgodnie z dekretem arcybiskupa Marka msze św. w liczbie do 50 osób są o stałych porach. Komunia św. jest też rozdawana dla osób nie mogących uczestniczyć we mszy św.: na początku mszy św. w oratorium dla osób z grupy ponad 50-ciu, a godzinę po jej rozpoczęciu w kościele lub kaplicy dla korzystających z dyspensy (np. msza św. jest o 900; Komunia św. jest o 900 i 1000). Dodatkowo w kaplicy w Bodzowie Komunia św. jest o 1500. Intencje mszalne można zamawiać przez Internet lub telefonicznie.
 2. W Pychowicach indywidualne codzienne adoracje za Ojczyznę i Kościół w Polsce, w tym za poszkodowanych i zagrożonych koronawirusem o 1730. W czwartek i piątek adoracje są od 1700. Nie ma innych nabożeństw. Zapraszamy do korzystania z rekolekcji i innych spotkań modlitewno-formacyjnych za pomocą mediów przeżywając je jako domowe rekolekcje. Na naszej stronie pychowicesdb.pl znajdziemy propozycje na ten czas pt. „Kwarantanna parafian” (zob. tutaj).
 3. Oprócz modlitwy Wielki Post powinien być wypełniony postem i jałmużną. Spowiadamy w czasie adoracji i na początku mszy św. Jałmużnę można składać do skarbonki dla ubogich. Jej wyrazem jest także nabycie baranka wielkanocnego w cenie 6 zł, jako pomoc dla ubogich rodzin. W ramach jałmużny na misje salezjańskie zebraliśmy na tacę w niedzielę 8 marca 3.451 zł. Zapraszamy chętnych do parafialnej grupy „Caritas”, aby wspomóc potrzebujących w sytuacji pandemii. Taca, z której opłacane jest funkcjonowanie parafii, w tym np. prąd, jest zbierana w obecnym czasie przy wyjściu z kościoła.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek (24. marca) – Uroczystość poświęcenia kościoła w Pychowicach (78. rocznica) . Przypada comiesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki. Adoracja od 1700, w czasie której ofiarujemy Jezusowi przez Maryję intencje składane do szklanej kuli na półce z czasopismami
  • w środę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przypada Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji, które polega na codziennej modlitwie za nienarodzone dziecko przez 9. miesięcy. Deklaracje adopcji są dostępne przy wyjściu z kościoła i można je złożyć przed ołtarzem w czasie mszy św. w Pychowicach i w Kostrzu.
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 2. W czwartek, w uroczystość św. Józefa, poświęcony został w kościele w Pychowicach nowy, zabudowany konfesjonał. Dziękujemy Polakom z Eindhoven za jego ufundowanie, co było pokłosiem rekolekcji wygłoszonych rok temu dla nich przez ks. Pawła.
 3. Spotkania parafialne dla grup zostają zawieszone do odwołania.
 4. Od 2 marca do końca miesiąca trwa rekrutacja do klas pierwszych w SP nr 62 w Pychowicach. Zainteresowani mogą zgłosić dzieci internetowo. Informacje na stronie szkoły - tutaj.
 5. Korzystajmy codziennie z mediów katolickich, aby lepiej przeżyć Wielki Post i sytuacje zagrożenia wirusem. Nasz tygodnik „Wzgórze serc” jest dostępny w sklepach spożywczych.
 6. Za tydzień zmiana czasu z zimowego na letni.