Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywając dni paschalne polecamy Bogu w tym czasie pandemii wszystkich poszkodowanych. W kościele w Pychowicach może się modlić jednorazowo 15. osób, a w kaplicy w Kostrzu 12. osób.
 2. Dla niemogących uczestniczyć we mszy św. Komunia św. jest udzielana w oratorium przed mszą św. i godzinę po jej rozpoczęciu. W kaplicy w Bodzowie Komunia św. jest o 1500. Dla korzystających z dyspensy od mszy św. w ramach naszej inicjatywy parafialnej Telewizja OD SERCA transmitujemy codziennie msze św. i majówki oraz filmiki ilustrujące piękno naszej ziemi – w okienku Parafia Pychowice na YouTube lub Facebooku lub za pomocą naszej strony internetowej. Dziś pojawił się nowy film – Prolog legend herbowych ziemi Pychowicko-kostrzecko-bodzowskiej.
 3. Dziś, na mszy św. o 12. dziękujemy Bogu za nowego diakona, naszego parafianina Krzysztofa Borysa, modląc się w jego intencji. Relację ze święceń znajdziemy w „Aktualnościach” na naszej stronie.
 4. Nabożeństwa majowe są odprawiane: w Pychowicach - codziennie po mszach porannych i o 1730; w Bodzowie - o 1800; w Kostrzu - w tygodniu o 1630, a w niedziele po mszy o 1000 oraz o 1530.
 5. Intencje mszalne można zamawiać internetowo lub telefonicznie.
 6. W tym tygodniu obchodzimy jubileusz 25-lecia poświęcenia kaplicy w Kostrzu. W tygodniku „Wzgórze serc” znajdziemy notę sprzed 25. lat z „Kroniki parafialnej” o tym wydarzeniu. W samą rocznicę, w czwartek 14 maja, o godz. 1700 będzie w kaplicy msza św. pod przewodnictwem ks. inspektora salezjanów ks. dr Marcina Kaznowskiego, w koncelebrze z ks. dr Janem Krawcem, proboszczem Pychowic z czasu poświęcenia. Natomiast za tydzień, w niedzielę 17 maja, będzie dodatkowa, uroczysta msza św. o godz. 1200 pod przewodnictwem opata tynieckiego o. dr Szymona Hiżyckiego, w koncelebrze z ks. dr Jackiem Ryłko. Niestety ze względu na ograniczenia nie ma możliwości zaproszenia wszystkich zasłużonych i chętnych ani zorganizowania planowanego pikniku.
 7. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w środę – wspomnienie MB Fatimskiej (rozpoczęcie objawień w Fatimie w 1917 r.) oraz współzałożycielki salezjanek, św. Marii Dominiki Mazzarello
  • w czwartek – święto św. Macieja, apostoła. Na wezwanie papieża jest to dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii
  • w piątek (15 maja) – rozpoczynamy uroczystą nowennę do Maryi Wspomożenia Wiernych
  • w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 2. W sobotę w WSD TS przy ul. Tynieckiej 39 święcenia diakonatu otrzyma czterech salezjanów. Tego dnia rozpoczną się w naszej archidiecezji obchody stulecia urodzin Jana Pawła II. O 1700 z kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której przyjął on święcenia kapłańskie, będziemy prosić Boga o ustanie epidemii na całym świecie w międzynarodowej modlitwie różańcowej. Będzie to transmitowane przez YouTube Archidiecezji. Natomiast w przyszłą niedzielę w TVP 1 będzie transmisja z Wadowic mszy św. o 1030, a potem koncertu z domu rodzinnego papieża, o 1300.
 3. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z tygodnika „Wzgórze serc” dostępnego również w sklepach spożywczych oraz z naszej strony pychowicesdb.pl, na której znajdziemy nowe wiadomości o parafii i historii naszej ziemi oraz propozycje na obecny czas.