Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Trwa Wielki Post. Zgodnie z dekretem arcybiskupa Marka msze św. w liczbie do 5 osób są o stałych porach. Msza św. o 1800 i msze św. niedzielne są transmitowane w Internecie. Komunia św. jest też rozdawana dla osób nie mogących uczestniczyć we mszy św.: na początku mszy św. w oratorium dla osób z grupy ponad 5-ciu, a godzinę po jej rozpoczęciu w kościele lub kaplicy dla korzystających z dyspensy (np. msza św. jest o 900; Komunia św. jest o 900 i 1000). Dodatkowo w kaplicy w Bodzowie Komunia św. jest o 1500. Intencje mszalne można zamawiać przez Internet lub telefonicznie.
 2. W Pychowicach indywidualne codzienne adoracje za Ojczyznę i Kościół w Polsce, w tym za poszkodowanych i zagrożonych koronawirusem o 1730. W czwartek i piątek adoracje są od 1700. Nie ma innych nabożeństw. Zapraszamy do korzystania z rekolekcji i innych spotkań modlitewno-formacyjnych za pomocą mediów przeżywając je jako domowe rekolekcje. Na naszej stronie pychowicesdb.pl znajdziemy propozycje na ten czas pt. „Kwarantanna parafian”.
 3. Oprócz modlitwy Wielki Post powinien być wypełniony postem i jałmużną. Spowiadamy w czasie adoracji i na początku mszy św. Jałmużnę można składać do skarbonki dla ubogich oraz przesyłać na konto parafii z zaznaczeniem intencji ofiary. Jej wyrazem jest także nabycie baranka wielkanocnego w cenie 6 zł, jako pomoc dla ubogich rodzin. Zapraszamy chętnych do parafialnej grupy „Caritas”, aby wspomóc potrzebujących w sytuacji pandemii. Taca, z której opłacane jest funkcjonowanie parafii, w tym np. prąd, jest zbierana w obecnym czasie przy wyjściu z kościoła lub można ją przesłać na konto parafii różne od konta budowy.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w I. czwartek – modlimy się w intencji powołań
  • w I. piątek – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną po uzgodnieniu z księdzem
  • w I. sobotę – na mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu modlitwa fatimska wynagradzająca, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca.
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 2. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Ofiary na budowę kościoła można przesyłać na konto budowy.
 3. Spotkania parafialne dla grup zostają zawieszone do odwołania.
 4. Korzystajmy codziennie z mediów katolickich, aby lepiej przeżyć Wielki Post i sytuacje zagrożenia wirusem. Nasz tygodnik „Wzgórze serc” jest dostępny w sklepach spożywczych.
 5. Wojewoda otworzył infolinię dla seniorów – szczegóły w tygodniku i na stronie.
 6. Na zakończenie mszy św. odmawiamy akt poświęcenia się Sercu Jezusa i Maryi.

 

Poświęcenie kościoła w Polsce Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu umiłowany, miłosierne Oblicze Ojca! Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce, w Europie i na całym świecie, spogląda na ranę w Twym otwartym boku, źródło naszego zbawienia, i błaga: — w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia wspomagaj Twój Kościół, bądź natchnieniem dla rządzących narodami, wsłuchuj się w głosy ubogich i cierpiących, wspieraj pokornych i uciśnionych, uzdrawiaj chorych i grzeszników, podnoś na duchu przygnębionych i zniechęconych, przywracaj wolność jeńcom i więźniom i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, wyniesiony na wyżyny Krzyża, dotknięty przez ucznia w Wieczerniku! Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce widzi w Tobie obraz czułego uścisku Ojca wobec ludzkości. Ten uścisk pragniemy – w Duchu Miłości – przekazać sobie nawzajem, jak to polecałeś uczniom przy umywaniu nóg, i błagamy: — w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, wspieraj dzieci, osoby starsze i najsłabszych, pocieszaj lekarzy, pielęgniarki, pracowników służby zdrowia i opiekunów-wolontariuszy, umacniaj rodziny i wzmacniaj w nas poczucie obywatelskiej powinności i solidarności, bądź światłem dla umierających, powitaj umarłych w swoim Królestwie, chroń nas od wszelkiego zła i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu Przenajświętszej Dziewicy Maryi! Przez Serce Twej Matki, której oddajemy Kościół pielgrzymujący na ziemi, narody Polski i tak wielu innych krajów, które od wieków są Twoje, proszą dziś: przyjmij zawierzenie Twego Kościoła. W świetle Twojego zmartwychwstania, objawionym tu trojgu dzieciom jako ucieczka i droga prowadząca do Twego Serca, poświęcamy się Twemu Przenajświętszemu Sercu i oddajemy Kościół w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi. Przenajświętsza Dziewico Maryjo, Pani Różańcowa z Fatimy, Bądź Uzdrowieniem Chorych i Ucieczką dla uczniów Chrystusa, zrodzonych pod Krzyżem Jego miłości. Niepokalane Serce Maryi, któremu się zawierzamy: — w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, przyjmij tych, którzy odchodzą, dodawaj otuchy tym, którzy się Tobie poświęcają, odnów wszechświat i ludzkość. Amen.