Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Osób Konsekrowanych. Do tego grona należał św. Jan Bosko, patron młodego pokolenia i wszystkich wychowawców oraz Rodziny salezjańskiej. Na mszach św. dziękujemy Bogu za Niego. Jest też okazja uczczenia Jego relikwii. Dziękujemy także za inne osoby konsekrowane, których jest w naszej parafii 16 – 4. salezjanów, – 11. jadwiżanek i – 1. wdowa konsekrowana. Taca inwestycyjna przeznaczona jest na okna do nowego kościoła.
 2. Zapraszamy na codzienne adoracje za Ojczyznę w Pychowicach o godz. 1730.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, męczennika. Po mszy św. błogosławieństwo gardeł i języka za wstawiennictwem świętego
 • w środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na mszy św. błogosławieństwo chleba i wody przez jej wstawiennictwo.
 • w I. czwartek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy; modlimy się w intencji powołań. Po mszach św. w Pychowicach i w Kostrzu Godzina Święta
 • w I. piątek – wspomnienie bł. Piusa IX, papieża. Adoracja i okazja do spowiedzi w kościele parafialnym na mszy św. o 700 oraz od 1700, a w kaplicy w Kostrzu od 1600. Przed południem odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
 • Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki
 1. Za tydzień taca przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne
 2. Dziękujemy osobom, które włączyły się w animację uroczystości św. Jana Bosko. Dziękujemy też rodzinom, które ufundowały relikwiarze razem z gablotkami na nie: rodzinom z Kostrza za ufundowanie do kaplicy w Kostrzu relikwiarza św. Jana Pawła, rodzinie z Pychowic za ufundowanie relikwiarza papieża do Pychowic, rodzinie z Bodzowa za ufundowanie relikwiarza bł. Zefiryna Namuncura oraz rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie relikwiarza bł. Augusta Czartoryskiego.
 3. W sobotę zakończył się tygodniowy obóz narciarski w Wiśle. Dziękujemy ks. Pawłowi i jego współpracownikom za zorganizowanie i poprowadzenie wyjazdu. W poniedziałek rozpoczną się półkolonie oratoryjne pod kierunkiem ks. Jana i s. Agnieszki. Jest jeszcze kilka miejsc dla rodzin na organizowaną w ramach półkolonii wycieczkę do Zakopanego, która będzie w środę, 5 lutego. Pamiętajmy w modlitwie o młodych w czasie ferii zimowych.
 4. Zachęcamy do korzystania z mediów katolickich, w tym prasy katolickiej wyłożonej z tyłu kościoła (wśród nich jest informator roczny naszej parafii „Wzgórze serc. Wydanie specjalne”).
 5. Abby Johnson, bohaterka filmu „Nieplanowane”, będzie 12 lutego (w środę) w Krakowie. Spotkanie o g. 1715 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
 6. Osoby chętne do pomocy przy rozbiórce dekoracji świątecznej w Pychowicach zapraszamy w poniedziałek, po mszy św. wieczornej, o godz. 1845.