Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy Rok Liturgiczny. Na Mszach św. odnawiamy akt przyjęcia Chrystusa na Króla i Pana. Modlitwę zawierzenia rodziny znajdziemy we „Wzgórzu serc”. Dziś jest święto patronalne jadwiżanek, Straży Honorowej Serca Jezusowego i Akademii Rycerskiej.
 2. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań związanych z pandemią, w tym limitu 15 osób w kościele w Pychowicach i 10. osób w kaplicy w Kostrzu. Obowiązująca dyspensa od obowiązku Mszy św. zachęca do korzystania z pośrednictwa mediów. Nasza TV Od Serca transmituje wszystkie Msze św. i nabożeństwa z Pychowic. Dla osób modlących się przez media jest w niedziele Komunia św. zaraz po Mszach św. oraz o 1500 w Bodzowie.
 3. Ks. Robert i ks. Marek skończyli już kwarantannę, natomiast ks. Kazimierz i ks. Jan skończą ją w przyszłym tygodniu. Składamy serdeczne podziękowania w imieniu całej parafii salezjanom z SALTROMU, ks. Ireneuszowi i ks. Pawłowi oraz ks. Wojciechowi Gretce i ks. Zbigniewowi Wójcikowi, za niezastąpione wsparcie w tych trudnych dniach. Dziękujemy też za wszelkie oznaki życzliwości skierowane dla chorych duchownych w tym czasie.
 4. Różaniec wypominkowy za zmarłych w listopadzie jest odmawiany codziennie, pół godziny przed wieczornymi Mszami św. W środy listopada są odprawiane za nich Msze św. wieczorne w Pychowicach i Kostrzu. Natomiast w niedziele modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych dziesiątką różańca św. przed Mszą św. o 730, 900 i 1030 w Pychowicach oraz o 1000 w Kostrzu.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek (24. dzień miesiąca) – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, męczenników. Przypada wspomnienie Maryi Wspomożenia Wiernych. Jak co miesiąc zapraszamy na 1700 czcicieli Maryi do udziału w nabożeństwie różańcowym z odczytaniem próśb i podziękowań złożonych do szklanej kuli z tyłu kościoła, po którym zostanie odprawiona Msza św. w tych intencjach
  • w środę – wspomnienie Matusi Małgorzaty, matki ks. Bosko. Jest to Dzień pamięci o zmarłych Rodzicach salezjanów; o 1800 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych
  • w czwartek – w Pychowicach, od 1700, adoracja wynagradzająca
  • w piątek – od 1700 do 1730 adoracja Najśw. Sakramentu, a od 1730 wypominki listopadowe
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 7. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny, Roraty. Rozpoczynamy Nowennę do Niepokalanego Poczęcie NMP, jako dziękczynienie za miniony rok duszpasterski oraz w intencji owocnego przeżycia Adwentu przez parafian i innych intencjach. Tekst nowenny znajdziemy w tygodniku i na naszej stronie, w zakładce: Parafia/ Msze i nabożeństwa. Tego dnia, jak co roku, na Mszy św. będą poświęcone opłatki, które w tym roku będą dostępne w zakrystii kościoła i kaplicy, w domu Sióstr Jadwiżanek, w sklepach państwa Szczypczyków na ul. Sodowej i Skalicy, państwa Starowiczów na ul. Jemiołowej, państwa Stryszowskich na ul. Dąbrowa w Kostrzu. Ofiara z opłatków jest przeznaczona na budowę kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy wspierać ubogich z naszej parafii z okazji Świąt. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych lub składnie ofiar do skarbonki dla ubogich.
 9. W tych odeszli do wieczności: śp. Józefa Chmiołek i śp. Alicja Biedroń oraz zmarli na COVID-19 ks. Antoni Syc, proboszcz naszej parafii patronackiej Rokiciny i pewna liczba parafian z tych parafii wokół Rabki i Mszany, które wspierają nas w budowie kościoła. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…