Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, a z nim nowy rok liturgiczny o Eucharystii pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W poniedziałek rozpoczynamy Nowennę do Niepokalanego Poczęcie NMP, jako dziękczynienie za miniony rok podążania za Chrystusem oraz w intencji owocnego przeżycia Adwentu przez parafian i kolejnego roku życia wiarą. Tekst nowenny znajdziemy na naszej stronie, w zakładce: Parafia/ Msze i nabożeństwa. Od jutra również rozpoczynamy Roraty, czyli Msze św. ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane w Pychowicach i w Kostrzu od poniedziałku do soboty o 700. Ze względu na sytuację, zdrowych zapraszamy do świątyni z lampionami. Ci którzy będą musieli pozostać w domu mogą skorzystać z pośrednictwa naszej „TV Od Serca”, uczestnicząc w całych Roratach albo wysłuchując filmiku z Ewangelią Dnia, będącego duchowym minimum adwentowego „pokarmu Słowa Bożego”. Dla młodych przygotowany został codzienny konkurs „Z Nazaretu do Betlejem”. Filmowe zaproszenie na roraty znajdziemy na naszym kanale www.odserca.tv.
 2. Również od dnia dzisiejszego, z okazji zbliżających się Świąt, wspieramy ubogich z naszej parafii w formie artykułów spożywczych, dobrowolnych datków lub nabycia wigilijnej świecy „Caritas” w cenie 7 zł. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki dla ubogich lub do puszki w zakrystii. „Caritas” informuje, że do puszki na potrzebujących w Niedzielę Ubogich zebrano 2.223 zł, a w ostatnią niedzielę na migrantów 1.651 zł. Kwotę przekazano dalej. Zapraszamy wolontariuszy do naszej „Caritas”.
 3. Jak co roku dzisiaj na Mszach św. święcone są opłatki. Poświęcone opłatki będą dostępne w zakrystiach, w domu Sióstr Jadwiżanek, w sklepach państwa Szczypczyków na ul. Sodowej i Skalicy, państwa Starowiczów na ul. Jemiołowej, państwa Stryszowskich na ul. Dąbrowa. Ofiara z opłatków jest przeznaczona jak co roku na budowę kościoła.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – święto św. Andrzeja apostoła
  • w I. czwartek – modlimy się w intencji powołań. Godzina Święta w Pychowicach od 1700, a w Kostrzu po Mszy św.
  • w I. piątek –  wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Spowiedź od 645 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600 w kaplicy w Kostrzu (tam również Msza św. o 1700). Adoracja w Pychowicach od 1700. Przed południem z posługą sakramentalną odwiedziny chorych.
  • w I. sobotę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Po Roratach, w Pychowicach i w Kostrzu, nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci.
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 2. Za tydzień, z okazji pierwszej niedzieli miesiąca, taca inwestycyjna na roboty przyposadzkowe w nowym kościele. Tego dnia mamy nadzieję gościć po Mszy św. o 1000 w Kostrzu oraz 1030 i 1200 w Pychowicach św. bpa Mikołaja.
 3. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań związanych z pandemią. Nasza TV Od Serca transmituje dla chorych i na kwarantannie wszystkie Msze św. i nabożeństwa z Pychowic rano i wieczorem. Od dziś można oglądać nowy filmik naszej TV pt. „Podwieczorek ze świętymi”.
 4. Scholka w Kostrzu przekształcona zostaje w scholę rodzinną, tj. dla dzieci z rodzicami, i przyjęła ostatecznie nazwę „Miriam” nawiązującą do takiej grupy istniejącej już kiedyś. Zapraszamy rodziny.
 5. O dekoracji adwentowej s. Karoliny ilustrującej niedzielne Ewangelie, o archidiecezjalnych Rekolekcjach Adwentowych „Odbuduj trzy relacje” oraz tegorocznym adwencie – w mediach parafialnych oraz w „Gościu Niedzielnym”, „Niedzieli”, jak również dla najmłodszych u „Stasia” i w „Małym Gościu Niedzielnym”.