Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przypominamy, że od dziś przestała obowiązywać dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Dlatego  nasza TV Od Serca będzie transmitowała w niedzielę tylko dwie Msze św. dla chorych i na kwarantannie – o 730 i o 1800. Ponieważ w kościołach może być zajęte 50 procent miejsc, nie wliczając osób zaszczepionych, stąd Msze św. polowe w niedziele przy dobrej pogodzie będą w Pychowicach o 900, 1030 i 1200 oraz w Kostrzu o 1000.
 2. Od dziś do końca września rozpoczynają się Msze św. polowe w kaplicy w Bodzowie o 1015. Zapraszamy zatem pod górę św. Anny, do najstarszej świątyni naszej parafii – kaplicy pw. MB Śnieżnej, gdzie modlitwa trwa już prawie 400 lat, a wierni modlą się przed perłą architektury renesansowej, wawelskim ołtarzem królowej Bony mającym już niedługo 500 lat.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w środę – wspomnienie bł. Józefa Cafasso
  • w czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela; imieniny obchodzi ks. Jan, któremu życzmy obfitości łask Bożych. 1700-1800 nabożeństwo do Wspomożycielki, a potem Msza św. Tego dnia nastąpi kościelne zakończenie Roku szkolnego dla naszych szkół w ramach Mszy św. polowych – w Pychowicach przy kościele o 1600, a w Kostrzu przed kaplicą o 1700. Podziękujmy Bogu za miniony rok szkolny i polećmy czas wakacji oraz pożegnajmy ks. Pawła Centnara, który otrzymał inne obowiązki i kończy u nas pracę katechetyczną. Dziękujemy również pozostałym katechetom - s. Agnieszce, s. Magdzie, ks. Janowi i ks. Markowi za całoroczną pracę duszpasterską. O godz. 1800 w Kostrzu dodatkowa Msza św. dla Matek w modlitwie i ich rodzin, a po niej adoracja.
  • w piątek – od 1700 do 1800 adoracja.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki
 5. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe po Mszach Św. W ich trakcie wspieramy modlitwą potrzebujących w ramach akcji „Zanurzeni w Sercu Jezusa”, w tym mieszkańców Libanu i pozostałych mieszkańców Bliskiego Wschodu.
 6. Siostra Marzena zakończyła II kadencję urzędu przełożonej generalnej jadwiżanek. Będzie posługiwać w Ośrodku Katechumenalnym przy kościele św. Marka w Krakowie. Tym samym po 12 latach opuszcza naszą parafię. Dziś o 1030 dziękujemy Bogu za jej posługę.
 7. W piątek o 1900 ostatnia konferencja „Od Serca do serca” prowadzona przez jadwiżanki na czele z s. Agnieszką. Dziękujemy im za tę całoroczną posługę. Konferencje są dostępne na kanale naszej TV.
 8. W sobotę ks. Jan z grupą młodych wyjeżdża na pierwszy z obozów wakacyjnych w Szczawie.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Księżom za posługę duszpasterską, a dodatkowo ks. Janowi za przygotowanie kościoła, a ks. Markowi za przygotowanie waty cukrowej. Dziękujemy za spektakl „Serce” Grupie teatralnej na czele z s. Wiktorią i s. Agnieszką (reżyseria i scenografia teatralna). Dziękujemy tym, którzy przynieśli „małe co nieco” na wspólny stół. Ks. Kazimierzowi dziękujemy za poprowadzenie pielgrzymki do Włoch.
 10. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej przy zakrystii oraz z tyłu kościoła. Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika parafialnego „U Bożego Serca”. Znajdziemy w nim omówienie najważniejszych wydarzeń parafialnych, w tym opis odpustu oraz święceń i prymicji ks. Krzysztofa Borysa. Z okazji dwóch 80-tych rocznic - aresztowania katechety pychowickiego ks. L. Mroczka i włączenia naszych trzech miejscowości do Krakowa, zajdziemy opis tych wydarzeń, w tym wywiad z bratanicą księdza. Jest też kolejna humoreska z sercem pt. „Przygody PyBoKowskich”.
 11. W wielkim pożarze we wsi Nowa Biała w pow. nowotarskim spłonęło ponad 40 budynków. Zgodnie z apelem naszego biskupa za tydzień będzie zbiórka do puszek Caritas na pogorzelców.
 12. W środę opuściła naszą Wspólnotę parafialną odchodząc do wieczności Józefa Powroźnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…