Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Od dziś w kościołach limit wynosi 75%, nie wliczając osób zaszczepionych. Stąd Msze św. polowe w niedziele przy dobrej pogodzie będą w Pychowicach o 900, 1030 i 1200 oraz w Kostrzu o 1000. Zgodnie z apelem naszego biskupa po Mszach św. zbiórka do puszek Caritas na pogorzelców.
 2. Od czwartku (1. lipca) wchodzi wakacyjny rozkład Mszy św. Nie ma Mszy św. w niedziele o 1030 w Pychowicach i o 1600 w Kostrzu oraz w tygodniu w Kostrzu. Jest dodatkowa Msza św. w kapliczce w Bodzowie o 10.15, gdzie znajduje się renesansowa perełka, słynny ołtarz wawelski królowej Bony.
 3. Składka przyszłej, pierwszej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na dalsze prace przy nowym kościele. Na ten cel zebraliśmy w kwietniu 3 726, w maju 6 374,35, w czerwcu 8 120 zł. Dochodzą do tego stałe miesięczne przelewy w wysokości ok. 10 000. Z Funduszu Budowlanego Kurii dostaliśmy wsparcie 50 000 zł. Komitet Budowy na środowym spotkaniu z Komitetem Wystroju Wnętrza przyjął wstępne koncepcje dalszych robót, które będą doprecyzowane na przełomie lipca i sierpnia. Zapraszamy jeszcze sponsorów chcących ufundować pojedyncze okno do zapoznania się z wydrukami okien wywieszonymi z tyłu kościoła i filmikiem z budowy kaplicy oraz wybraniem „wolnych” okien do końca lipca. Tabliczki fundatorów zostaną umieszczone na kwaterach ufundowanego okna.
 4. Ks. Jan w sobotę wyjechał z dziećmi na obóz do Szczawy. Planujemy też parafialną pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej od 19 do 22 sierpnia. Módlmy się za obie akcje.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • we wtorek – uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła; imieniny obchodzi ks. Paweł Centnar
  • w środę – jak w każdy ostatni dzień miesiąca przez wstawiennictwo św. Jana Bosko modlimy się w intencji Rodziny salezjańskiej, dobrodziejów Dzieła salezjańskiego i budowy nowego kościoła oraz Domu parafialnego w naszej parafii. Tego dnia ostatnie już nabożeństwo czerwcowe. Wsparcie potrzebujących w ramach akcji „Zanurzeni w Sercu Jezusa”, będziemy kontynuować poprzez modlitwę wstawienniczą w ramach codziennych Mszy św. i czwartkowych nabożeństw
  • w I. czwartek (1 lipca) – od 1700 do 1800 „Godzina Święta”. Pamiętajmy, że Lipiec jest miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa
  • w I. piątek – Adoracja i spowiedź w Pychowicach od 1700. W kaplicy w Kostrzu spowiedź od 1900, a o 1930 Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czasie wakacyjnym są tylko na specjalne życzenie.
  • w I. sobotę – święto św. Tomasza. Po Mszach św. modlimy się litanią do Serca NMP.
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 7. Dziękujemy rodzinom 10. dzieci pierwszokomunijnych z Pychowic za ofiarę ołtarza 650 zł przeznaczoną na odnowienie kielicha mszalnego i puszki na komunikanty.
 8. W wakacje korzystajmy częściej z mediów katolickich. W nowym dwumiesięczniku „U Bożego Serca” przeczytamy m.in. o Odpuście, święceniach i prymicji ks. Borysa, 80-tych rocznicach - aresztowania katechety pychowickiego ks. L. Mroczka i włączenia naszych trzech miejscowości do Krakowa, oraz wywiad z bratanicą ks. Mroczka. Jest też humoreska pt. „Przygody PyBoKowskich”. Tygodnik „Wzgórze Serc” w wakacje wychodzi co dwa tygodnie i zawiera podstawowe informacje, w tym ogłoszenia i intencje na ten czas. W obecnym numerze jest relacja z pielgrzymki do Włoch. Nasza „TV Od Serca” prezentuje systematycznie nowe filmiki z życia parafii oraz transmituje dla chorych i osób na kwarantannie w niedziele i w tygodniu Mszę św. poranną i wieczorną.
 9. Opuścił Wspólnotę parafialną odchodząc do wieczności Mieczysław Dudek. Wieczny odpoczynek…