Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Serdeczne „Bóg zapłać!" za ofiary złożone dzisiaj na budowę kościoła na tacę lub przelewem oraz za ofiary do puszek Caritas po Mszach św. na pogorzelców z Nowej Białej.
 2. Wykorzystajmy dobrze czas wakacji do odnowienia nie tylko ciała, ale również swojego ducha. Służy temu zwłaszcza modlitwa, w tym pełny udział we Mszy św. niedzielnej z czystym sumieniem. Pomocą jest też spotkanie Boga na łonie natury, gdzie Bóg mówi do nas przez Księgę Przyrody. Pamiętajmy przy tym o tych, którzy nie mogą wyjechać na wakacje. Przypominamy o wakacyjnym rozkładzie Mszy św. (znajdziemy go we „Wzgórzu serc”). Nie ma Mszy św. w niedziele o 1030 w Pychowicach i o 1600 w Kostrzu oraz w tygodniu w Kostrzu. Jest dodatkowa Msza św. w kapliczce w Bodzowie o 10.15, gdzie znajduje się renesansowa perełka, słynny ołtarz wawelski pw. św. Doroty. Już dziś zapraszamy tam na odpust, który przypada w niedzielę 8. sierpnia.
 3. Od soboty (26 czerwca) trwa obóz wakacyjny z naszej parafii w Szczawie, który prowadzi ks. Jan z ks. Pawłem Centnarem. Drugi turnus zacznie się we wtorek (6 lipca). Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w środę – wspomnienie bł. Marii Romero Meneses, salezjanki
  • w czwartek (2. miesiąca) – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. od 1700 do 1800 adoracja; po Mszy św. wieczornej adoracja rodziców za dzieci animowana przez „Matki w modlitwie”
  • w piątek – od 1700 do 1800 adoracja
  • w przyszłą niedzielę – święto św. Benedykta opata, patrona Europy. Modlimy się za sąsiadów -  benedyktynów z Tyńca.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Zapraszamy na pielgrzymki - pieszą parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej od 19 do 22 sierpnia (zapisy w zakrystii), pielgrzymkę Suwałki-Wilno (15-26 lipca) i pielgrzymkę krakowską na Jasną Górę (6-11 sierpnia)
 7. Są dwie możliwości wsparcia misji - „Akcja św. Krzysztof: 1 gr. za 1 km” oraz zbiórka zużytego sprzętu RTV-AGD (13 lipca). Szczegóły w naszych mediach.
 8. Nasze media parafialne są stale dostępne. Nasza „TV Od Serca” transmituje codziennie nabożeństwa dla chorych rano i wieczorem oraz prezentuje systematycznie nowe filmiki z życia parafii. Jest też nowe „U Bożego Serca”. Z kolei nowy numer tygodnika parafialnego „Wzgórze serc”, w którym znajdziemy podstawowe informacje, w tym ogłoszenia i intencje na dwa tygodnie, ukaże się za tydzień.
 9. Korzystajmy też z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.
 10. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. Cieszymy się, że modlicie się z nami i zapraszamy w przyszłości. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej i ich świętych patronów oraz szczęśliwego powrotu do domu rodzinnego.