Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w czwartek – święto św. Marii Magdaleny. Imieniny obchodzi s. Magdalena Ratko, jadwiżanka, na Mszy św. o 1800. Od 1700 do 1800 adoracja wynagradzająca
  • w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; od 1700 do 1800 adoracja
  • w sobotę (24. lipca) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Comiesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na 1700 na nabożeństwo maryjne z procesją różańcową wokół kościoła z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do szklanej kuli przy drzwiach kościoła. W tych intencjach będzie o 1800 Msza św. Napiszmy na kartce swoje intencje prosząc o wstawiennictwo Wspomożycielkę i w ten sposób skorzystajmy z okazji w tym wakacyjnym czasie, aby Bogu przedstawić we wspólnocie Kościoła sprawy osobiste, rodzinne i zawodowe, w tym te, które nas po prostu przerastają.
 2. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 3. W przyszłą niedzielę będzie obchodzony po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony w tym roku przez papieża Franciszka. Postarajmy się przeżyć go twórczo.
 4. Również za tydzień przypada święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów. Będzie też okazja do wsparcia ofiarami do puszki misjonarzy na zakup samochodów do pracy misyjnej.
 5. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej od 19 do 22 sierpnia. Chętni na noclegi, w tym pod namiotami, zapisują się w zakrystii po Mszach św. Informacje w naszych mediach.
 6. W czwartek (22 VII) ks. Marek wyjeżdża z ministrantami i lektorami do Kołobrzegu na obóz wakacyjny. Potrwa on 12 dni. Polecajmy w modlitwie ich oraz inne akcje wakacyjne dla młodych.
 7. W sobotę (24 VII) w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach spotkanie młodych z okazji 5 rocznicy otwarcia ŚDM w Krakowie. Rozpoczęcie o 1700, o 1800 Msza św., a o 2000 koncert,
 8. Ks. Kazimierz z pielgrzymki do Włoch przywiózł relikwię św. Rity. Po konsultacjach wyłoniła się propozycja umieszczenia ich w kaplicy w Kostrzu, o ile będą osoby chętne do włączenia się w comiesięczne modlitwy za wstawiennictwem świętej. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do duszpasterzy. Przypominamy, że w kościele w Pychowicach w zabudowie ołtarza jest pięć relikwii - św. Jana Bosko, św. Jana Pawła II, św. Małgorzaty Marii Alacoque, bł. Augusta Czartoryskiego i bł. Zefiryna Namuncura. W Kostrzu jest relikwia św. Jana Pawła II.
 9. Nasze media parafialne są stale dostępne. Nasza „TV Od Serca” prezentuje stale nabożeństwa i nowe filmiki, w tym spektakl teatralny „Serce” w wykonaniu naszej młodzieży. Czytajmy też nasze gazety parafialne - dwumiesięcznik „U Bożego Serca” i tygodnik „Wzgórze serc”, który w wakacje zawiera informacje na dwa tygodnie. Jego nowy numer ukaże się za tydzień.
 10. Korzystajmy też z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz gazet dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego” i „Stasia”.
 11. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. Cieszymy się, że modlicie się z nami i zapraszamy w przyszłości. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej i ich świętych patronów oraz szczęśliwego powrotu do domu rodzinnego.