Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Obchodzimy dziś pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony w tym roku przez papieża Franciszka. Istotą tego dnia jest, jak napisał papież, „aby każdą osobę starszą, zwłaszcza samotną… odwiedził anioł”, czyli ktoś z nas. I zaniósł jej swoje serce oraz orędzie papieża, które jest wydrukowane m.in. w naszym tygodniku jako wkładka do dzisiejszego numeru lub na naszej stronie. Dziś można uzyskać odpust zupełny. Seniorzy poprzez uczestnictwo we Mszy św., również poprzez media. Stąd poranna i wieczorna Msza św. są szczególnie dedykowane seniorom i transmitowane. Pozostali mogą uzyskać odpust wykonując "uczynek miłosierdzia", czyli odwiedzając samotną osobę starszą. W TVP 2, o 1200, w programie „Między Ziemią a Niebem”, jest audycja o seniorach, w której wystąpią przedstawiciele naszej parafii, Program ten będzie można oglądnąć później na: vod.tvp.pl
 2. Ks. Jan Bednarz z dniem 1 sierpnia br. obejmuje urząd, pierwszego w historii parafii, wikariusza parafialnego. Gratulując mu wyróżnienia życzymy owocnej pracy dla dobra Kościoła parafialnego.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  • w czwartek – wspomnienie św. Marty; od 1700 do 1800 adoracja wynagradzająca
  • w piątek (31 VII) – od 1700 do 1800 adoracja w ciszy serca
  • w sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. Jak w każdy ostatni dzień miesiąca przez wstawiennictwo św. Jana Bosko modlimy się w intencji Rodziny salezjańskiej, dobrodziejów Dzieła salezjańskiego i budowy kościoła oraz Domu parafialnego w naszej parafii
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Składka przyszłej, pierwszej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na prace wewnątrz nowego kościoła. Na ten cel w tym miesiącu uzbieraliśmy z kopert i tacy 7.960 zł. Zapraszamy też sponsorów chcących ufundować pojedyncze okno do zapoznania się z wydrukami okien wywieszonymi z tyłu kościoła i z filmikiem z budowy. Mniejsze okna kosztują od 550 do 7 tys. zł, a duże 30 tys. Tabliczki fundatorów zostaną umieszczone na kwaterze ufundowanego okna.
 6. Zapraszamy na odpust MB Śnieżnej w kaplicy w Bodzowie za dwa tygodnie, w niedzielę 8 VIII, o 10.15 oraz na pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej od 19 do 22 VIII. Zapisy w zakrystii.
 7. Nasze media parafialne są stale dostępne, w tym „TV Od Serca”. Ukazał się nowy numer tygodnika „Wzgórze serc”, który w wakacje zawiera informacje na dwa tygodnie. Korzystajmy też z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła – „Gościa Niedzielnego” czy „Niedzieli”, w których znajdziemy teksty o seniorach czy o „Rekolekcjach Beatyfikacja 33”.
 8. Przedwczoraj rozpoczął się obóz wakacyjny Liturgicznej Służby w Kołobrzegu, który prowadzi ks. Marek. Polecajmy w codziennej modlitwie ten wyjazd i inne wakacyjne akcje dla młodych.
 9. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej i ich świętych patronów.
 10. Zgodnie z zapowiedzią, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, za chwilę będzie udzielone błogosławieństwo dla kierowców oraz poświęcenie pojazdów. Można też wesprzeć ofiarami do puszki zakup środków lokomocji dla misjonarzy.