Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitwy o trzeźwość narodu. Niech zachętą do walki z nałogami będzie dla nas przykład powstańców warszawskich. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach naszego kraju i o naszej Ojczyźnie, która stale potrzebuje świadomych patriotów walczących o wolność ducha.
 2. Przeżywamy dzisiaj odpust w historycznej kaplicy w Bodzowie pw. MB Śnieżnej. Gościmy w parafii ks. Karola Nadratowskiego, który przewodniczy odpustowi. Zapraszamy do zobaczenia kaplicy z bliska poprzez udział we Mszach św. lub za pośrednictwem naszej TV, gdzie znajdują się filmiki o niej.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • we wtorek – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • w środę – wspomnienie św. Klary, dziewicy. Zakończenie Krakowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę
  • w czwartek – od 1700 do 1800 adoracja wynagradzająca i po Mszy św. przez godzinę adoracja rodziców za swoje dzieci animowana przez Matki w Modlitwie
  • w piątek – święto NMP Kalwaryjskiej; od 1700 do 1800 adoracja w „ciszy serca”
  • w sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika KL Auschwitz.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. będziemy święcić owoce, zioła i kwiaty. Tego dnia obchodzimy też 63. rocznicę powstania naszej parafii (utworzona w 1958 r.) oraz 101. rocznicę „Cudu nad Wisłą”. Z tych okazji, po Mszy Św. o 1800, w kościele w Pychowicach będzie koncert organowy, w tym pieśni maryjne. Na organach zagra Kamil Ziółko, a utwory głosowe zaśpiewa Jakub Pracuch. Wstęp wolny! Szczegóły na plakacie. Rozpoczniemy Nowennę do Wspomożycielki.
 6. Zapraszamy na 72. pieszą pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej od 19 do 22 sierpnia. Wyruszamy w czwartek (19.08) po Mszy św. o 700. Chętni powinni się zapisać w zakrystii, aby móc zarezerwować miejsce na nocleg.
 7. Zapraszamy też na półkolonie piłkarskie dla dzieci w wieku 5 do 14 lat organizowane przez SALOS we współpracy z parafią na obiekcie przy seminarium, ul. Tyniecka 39.
 8. Korzystajmy z mediów parafialnych. „TV Od Serca” transmituje nabożeństwa i oferuje filmiki z życia parafii i naszej ziemi. Ukazał się nowy, dwutygodniowy numer tygodnika „Wzgórze serc”, a w nim omówienie czekających nas wydarzeń oraz relacja z trzech parafialnych akcji młodzieżowych oraz kolejny odcinek przygód kadeta Józia, tym razem na olimpiadzie.
 9. Korzystajmy też z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła – „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” piszącego m.in. o rozmowach o Bogu i o kaznodziejach. Dla dzieci jest nowy numer „Stasia”.
 10. Za tydzień, na Wawelu, koncert dla JP 2 „Aleksandra Kurzak i jej goście”.
 11. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. Cieszymy się, że modlicie się z nami. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej. Wykorzystajmy czas wakacji na polepszenie kontaktu z Bogiem poprzez częstszą modlitwę, w tym systematyczne Msze św.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ze Wspólnoty parafialnej Mieczysław Dudek, Józef Koczur, Józef Starowicz i Anna Barska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…