Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. To znak, że trzeba się spieszyć, aby dobrze wykorzystać czas duchowego przygotowania do Świąt, w tym dobrze skorzystać z najważniejszego przygotowania adwentowego, czyli sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi 15 min. przed każdą Mszą św. (aby zdążyć przed Liturgią Słowa) oraz w czasie nabożeństw.
 2. Postarajmy się uczestniczyć w Roratach, Mszach św. ku czci Matki Bożej. Są one odprawiane w Pychowicach i w Kostrzu od poniedziałku do soboty o godz. 700. Ze względu na sytuację obostrzeń zapraszamy zdrowych do świątyni z lampionami, a tych którzy będą musieli pozostać w domu zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. z „TV Od Serca” albo do wysłuchania przynajmniej filmiku z Ewangelią Dnia, będącego duchowym minimum adwentowego „pokarmu Słowa Bożego”. Nasza TV transmituje dla chorych i na kwarantannie poranne i wieczorne Msze św. i nabożeństwa z Pychowic. Dla młodych przygotowany został codzienny konkurs „Z Nazaretu do Betlejem”.
 3. Z okazji zbliżających się Świąt wspieramy ubogich z naszej parafii w formie artykułów spożywczych, dobrowolnych datków oraz nabycia wigilijnej świecy „Caritas” w cenie 7 zł. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki dla ubogich lub do puszki w zakrystii. Zapraszamy odważnych sercem do włączenia się w szeregi parafialnego „Caritasu”, również jako wolontariusze.
 4. Poświęcone opłatki są dostępne w zakrystii, w domu Sióstr Jadwiżanek, w sklepach państwa Szczypczyków na ul. Sodowej i Skalicy, państwa Starowiczów na ul. Jemiołowej, państwa Stryszowskich na ul. Dąbrowa. Ofiara z opłatków jest przeznaczona na budowę kościoła.
 5. Dziś zbierana jest taca inwestycyjna na warstwę przypodłogową nowego kościoła.
 6. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. bpa Mikołaja
  • we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O 1200 rozpoczyna się Godzina Łaski, jedyna taka godzina w całym roku, w której Matka Boża wysłuchuje wszystkich próśb
  • w 2. czwartek – od 1700 w Pychowicach godzinna adoracja wynagradzająca prowadzona przez Straż Honorową, a po Mszy św. adoracja rodziców za swoje dzieci animowana przez ruch „Matki w modlitwie”. 19 grudnia przypada 7. rocznica ich działania w naszej parafii, dlatego dziękujemy im za tak piękną pracę duchową, a odważne mamy zapraszamy do tej grupy
  • w piątek –  od 1700 do 1800 adoracja w ciszy.
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszach św. przygotowania rodzin do bierzmowania i I Komunii św.
 9. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań związanych z pandemią.
 10. W piątek zapraszamy pary na cykliczne, comiesięczne spotkanie Randki małżeńskie „z tańcem i różańcem”. Rozpoczęcie Mszą św. o 1800, a po niej trochę rozmów, godzina tańca i dziesiątka różańca. Szczegóły w naszych mediach, w tym filmiku-zaproszeniu naszej TV Od Serca.
 11. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym gazet znajdujących się przy wejściu do kościoła.
 12. Zapraszamy dalej na niedzielne rekolekcje on-line naszej archidiecezji pt. „Odbuduj relacje” oraz KOX Rekolekcje dla młodych: 5 do 11.XII, 19.15, na Facebooku „Salezjański Portal Młodzieżowy”